III Niedziela Wielkanocna – 14 IV 2024r.

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną i początek XVI Tygodnia Biblijnego. Zachęcamy do systematycznego sięgania i czytania Pisma Św. Dzisiaj obchodzone jest także święto Chrztu Polski. Gościmy w naszej parafii brata Kamila Tylmanowskiego, który modli się z nami, opowiada o Zgromadzeniu Braci Serca Jezusowego, a po mszy zbiera ofiary na utrzymanie tej wspólnoty zakonnej.

Siostry Służebniczki zapraszają dzisiaj, w niedzielę 14 IV na przedstawienie „Mój Chrystus połamany” o g. 17.00 w SP nr 6 w Luboniu.

Rodziców dzieci 1 Komunijnych zgodnie z planem zapraszamy na ostatnią katechezę i zebranie jutro, w poniedziałek 15 IV o g. 18.00.

Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas mają spotkanie w czwartek 18 IV po mszy św. wieczornej. Wszystkich wolontariuszy i osoby chętne do pomocy serdecznie zapraszamy.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania etap 2 w najbliższy piątek 19 IV o godz. 18.30 w kościele.

Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu w sobotę 11 V. Wyjazd autobusem sprzed naszego kościoła o g. 7.30, powrót ok. 18.00. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu zapraszamy z rodzicem do zakrystii po dowolnej mszy św.

Poszukujemy osób umiejących grać na gitarze i chcących poprowadzić naszą scholę dziecięcą. Niestety s. Vianeya z końcem roku szkolnego zmienia placówkę i nie będzie mogła dalej prowadzić scholii.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną ku czci św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o godz. 8.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (10 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci (9 zł).

Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu składka na Caritas wyniosła 1300 zł. Ofiarodawcom dziękujemy.