Komunia Święta

KOMUNIA ŚW. 2024 !!!

W naszej parafii uroczystość I-wszej Komunii Świętej odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę maja, bez względu na wypadające w tym dniu święto, czyli następny termin wypada w dniach: sobota 4.05.2024r. i niedziela 5.05.2024r. /grupę dzielimy na pół/.

Jeśli któryś z rodziców chciałby Komunię indywidualną lub w mniejszej grupie proszę o kontakt z ks. Proboszczem.

1 zebranie odbyło się w czerwcu, a teraz rozpoczynamy katechezy dla rodziców: 1 katecheza dla rodziców odbędzie się we wtorek 12 IX 2023r. o godz. 18.00. ZAPRASZAM

KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ można pobierać od 15 lipca w Biurze Parafialnym (w godzinach urzędowania) lub zakrystii (w niedzielę lub w dni powszednie zaraz po mszach św.) u ks. proboszcza. Po wypełnieniu rodzice wraz z dzieckiem przychodzą razem do Biura Parafialnego (do 1 IX), aby porozmawiać z ks. Proboszczem i zgłosić chęć przygotowania rodziny do 1 spowiedzi i 1 Komunii Św.DZIĘKUJĘ za zgłoszenie Waszych dzieci do 1 spowiedzi i 1 Komunii św. w naszej parafii. DZIĘKUJĘ za chęć przygotowywania się Waszych rodzin i wzięcia udziału w naszych katechezach.

Rodzice wraz z dziećmi uczestniczą w niedzielnej mszy św., zwłaszcza o godz. 11.30 /bierzemy ZIARNO i rozwiązujemy zadania/.

Dzieci i rodzice proszeni są o oglądanie katechez na www.rybacy.tv. Zakładka: Szkoła wiary/1 Komunia Św. .

W wakacje proszę, aby rodzice obejrzeli:

We wrześniu proszę, aby rodzice z dziećmi obejrzeli i porozmawiali o ważności przygotowania:

PAŹDZIERNIK – proszę obejrzeć:

• rodzice: Dlaczego niedziela jest ważna ?
  • dzieci: 1. Tabernakulum, wieczna lampka, monstrancja, adoracja i błogosławieństwo
    • 14. Jak poprawnie zrobić znak krzyża i przyklęknąć ?

LISTOPAD – proszę obejrzeć:

• rodzice: Przebieg Mszy św.
  • dzieci: 15. Jak ksiądz przygotowuje się do Mszy św. ?
    • 16. Czy podczas Mszy św. można chodzić ?
    • 17. Po co bijemy się w piersi ?

STYCZEŃ – proszę obejrzeć:

• rodzice: Warunki dobrej spowiedzi św. – 5 filmików /Rachunek sumienia, Żal za grzechy, Mocne postanowienie poprawy, Szczera spowiedź, Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu/
  • dzieci: Warunki dobrej spowiedzi św. – 5 filmików /Rachunek sumienia, Żal za grzechy, Mocne postanowienie poprawy, Szczera spowiedź, Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu/

LUTY – proszę obejrzeć:

rodzice: spowiedź św. 7:04 min