Komunia Święta

KOMUNIA ŚW. 2021 !!!

W naszej parafii uroczystość I-wszej Komunii Świętej będzie się odbywać zawsze w pierwszą niedzielę maja, bez względu na wypadające w tym dniu święto, czyli następny termin wypada w dniu 1/2.05.2021r. /jeśli ilość dzieci będzie duża to ks. Proboszcz dzieli grupę na pół/. Jeśli któryś z rodziców chciałby Komunię indywidualną lub w mniejszej grupie proszę o kontakt z ks. Proboszczem.

Sytuacja pandemii zachwiała niestety poważnie przygotowaniami. Niektórzy rodzice zawiesili przygotowanie swoje i dzieci do 1 Komunii św. na ten czas. Spokojnie przetrwajmy ten okres , a potem zmodyfikujemy terminy przygotowania oraz uroczystości 1 spowiedzi i Komunii św. dla każdej rodziny, która zdecydowała się na czasowe przerwanie przygotowania /kontakt z ks. Proboszczem/.

Dzieci i rodzice proszeni są o oglądanie katechez na www.rybacy.tv. Zakładka: Szkoła wiary/1 Komunia Św. .

We wrześniu proszę, aby rodzice obejrzeli:

PAŹDZIERNIK – proszę obejrzeć:

• rodzice: Dlaczego niedziela jest ważna ?
  • dzieci: 1. Tabernakulum, wieczna lampka, monstrancja, adoracja i błogosławieństwo
    • 14. Jak poprawnie zrobić znak krzyża i przyklęknąć ?

LISTOPAD – proszę obejrzeć:

• rodzice: Przebieg Mszy św.
  • dzieci: 15. Jak ksiądz przygotowuje się do Mszy św. ?
    • 16. Czy podczas Mszy św. można chodzić ?
    • 17. Po co bijemy się w piersi ?

STYCZEŃ – proszę obejrzeć:

• rodzice: Warunki dobrej spowiedzi św. – 5 filmików /Rachunek sumienia, Żal za grzechy, Mocne postanowienie poprawy, Szczera spowiedź, Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu/
  • dzieci: Warunki dobrej spowiedzi św. – 5 filmików /Rachunek sumienia, Żal za grzechy, Mocne postanowienie poprawy, Szczera spowiedź, Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu/

LUTY – proszę obejrzeć:

rodzice: spowiedź św. 7:04 min