XXXIII Niedziela Zwykła – 19 XI 2023r.

Przeżywamy dzisiaj VII Światowy Dzień Ubogiego, pamiętajmy o potrzebujących. Wolontariuszki Caritas rozprowadzają po mszach kalendarze adwentowe. W tym roku są dwa rodzaje: „Kalendarz misyjny” (10 zł)  i kalendarz „Polskie tradycje” (15 zł). Obie wersje zawierają czekoladki i zadania na każdy dzień oraz  6 kodów QR z filmikami. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Za tydzień dodatkowa składka z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii.

Rodziców dzieci z kl. 3 SP zapraszamy na katechezę przygotowującą do 1 spowiedzi św. i 1 Komunii Św. jutro, w poniedziałek 20 XI o godz. 18.00, a rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w najbliższą środę 22 XI o godz. 18.00.

Po rozmowach z radą duszpasterską podjęliśmy decyzję o odwiedzinach duszpasterskich – KOLĘDZIE. Podobnie jak to było w poprzednim roku chętnie odwiedzimy każdą rodzinę naszej parafii, która wcześniej wyrazi taką wolę spotkania. Dlatego uruchomiliśmy system internetowy, który ułatwi organizację zgłoszeń. Najlepszym sposobem zapisów jest formularz online dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej do 15 XII. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu to prosimy wypełnić formularz znajdujący się na skrzynce w kaplicy Matki Bożej i później tam go wrzucić. Dziękujemy za życzliwość i już cieszymy się na wspólne spotkanie.

Szukamy choinek do dekoracji świątecznej kościoła. Osoby mogące pomóc prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (9 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” (8 zł). Można nabywać także Kalendarzyk katolicki /z telefonami, adresami i godzinami mszy św. w okolicznych parafiach/ (13 zł). Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości.

Dzisiaj 3 niedziela miesiąca – po mszy dodatkowa składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni. Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne naszej parafii, zwłaszcza za ofiary na figurę św. Antoniego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.