XXXII Niedziela Zwykła – 12 XI 2023r.

Przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamietajmy w modlitwie zwłaszcza o chrześcijanach na Bliskim Wschodzie.

W minionym tygodniu odszedł od nas: śp. Jan Ossowski l. 72 z ul. Sikorskiego 31 – pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu a nasz Panie…

Przypominamy, że BIURO PARAFIALNE w tym tygodniu NIECZYNNE. W sprawach pilnych zapraszamy w piątek po mszy św. wieczornej.

Młodzież z etapu 1 zapraszamy na spotkanie w czwartek 16 XI o godz. 16.30 w kościele.

Wolontariuszki Caritas i osoby chętne do pracy w Parafialnym Zespole Caritas zapraszamy na spotkanie w czwartek 16 XI po mszy św.

Rodziców dzieci z kl. 3 SP zapraszamy na katechezę przygotowującą do 1 spowiedzi św. i 1 Komunii Św. w poniedziałek 20 XI o godz. 18.00, a rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w środę 22 XI o godz. 18.00.

Po rozmowach z radą duszpasterską podjęliśmy decyzję o odwiedzinach duszpasterskich – KOLĘDZIE. Podobnie jak to było w poprzednim roku chętnie odwiedzimy każdą rodzinę naszej parafii, która wcześniej wyrazi taką wolę spotkania. Dlatego uruchomiliśmy system internetowy, który ułatwi organizację zgłoszeń. Najlepszym sposobem zapisów jest formularz online dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej do 15 XII. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu to będzie możliwość zapisania się w formie papierowej. Dziękujemy za życzliwość i już cieszymy się na wspólne spotkanie.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (9 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” (8 zł). Można nabywać także Kalendarzyk katolicki /z telefonami, adresami i godzinami mszy św. w okolicznych parafiach/ (13 zł). Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Wolontariuszki Caritas rozprowadzają po mszach kalendarze adwentowe. W tym roku są dwa rodzaje: „Kalendarz misyjny” (10 zł)  i kalendarz „Polskie tradycje” (15 zł). Obie wersje zawierają czekoladki i zadania na każdy dzień oraz  6 kodów QR z filmikami. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu na  Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu zebraliśmy 631 zł. Za tydzień 3 niedziela miesiąca – po mszy dodatkowa składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni. Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne naszej parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.