XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 XI 2023r.

Dzieci, które uczestniczyły w nab. różańcowych i zebrały 7 lub 8 obrazków, prosimy, aby dostarczyły je podpisane do zakrystii w celu odebrania nagrody. Nagrody czekają w zakrystii.

Wymienianki roczne przyjmujemy w Biurze Parafialnym (zmiana nastąpi za tydzień w niedzielę 12 XI), a wymienianki jednorazowe z dobrowolną ofiarą proszę wrzucać jeszcze dzisiaj do skrzynki w kaplicy Matki Bożej. Za zmarłych w wymieniankach modlimy się do końca tygodnia po mszach św. o g. 8.00 i 18.00.

Okazja do spowiedzi św. jest w naszym kościele od poniedziałku do soboty przed mszami św.

Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu w normalnych godzinach, ale w następnym tygodniu (13-17 XI) będzie nieczynne.

W sobotę 11 XI Narodowe Święto Niepodległości i święto św. Marcina. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 12.00 i 18.00 (msza św. niedzielna). Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 12.00, a po nim spotkanie Rycerzy JP II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy o wywieszenie flag narodowych. W sobotę składka na Stolicę Apostolską.

Nowe informacje dla kandydatów do bierzmowania na tablicy ogłoszeń. Spotkania listopadowe: etap 2 w najbliższą środę 8 XI o godz. 16.30, a etap 1 w następny czwartek 16 XI o godz. 16.30.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (9 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” (8 zł). Można nabywać także Kalendarzyk katolicki /z telefonami, adresami i godzinami mszy św. w okolicznych parafiach/ (13 zł) oraz flagi państwowe, kościelne i maryjne (15 zł). Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Wolontariuszki Caritas od przyszłej niedzieli zaczynają rozprowadzać kalendarze adwentowe. W tym roku są dwa rodzaje: „Kalendarz misyjny” (10 zł)  i kalendarz „Polskie tradycje” (15 zł). Obie wersje zawierają czekoladki i zadania na każdy dzień oraz  6 kodów QR z filmikami. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dzisiaj dodatkowa składka na  Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.