XXIV Niedziela Zwykła – 17 IX 2023r.

Dzisiaj przeżywamy 57 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu., a zarazem 3 niedzielę miesiąca, czyli modlimy się w intencji dobrodziejów naszej parafii, a po mszy św. składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni.

W tym tygodniu odbędą się spotkania:

młodzieży z naszej parafii z kl. 7 SP lub starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania: dzisiaj – w niedzielę 17 IX na mszy św. o godz. 13.00 /zapisy/,

młodzieży z etapu 3 przygotowania do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament w październiku br.: w najbliższy poniedziałek 18 IX o godz. 18.00 w kościele,

młodzieży z etapu 2 przygotowania do bierzmowania: w najbliższą środę 20 IX o godz. 18.00 w kościele,

wolontariuszek Caritas i osób chętnych do pracy w Parafialnym Zespole Caritas: w czwartek 21 IX po mszy św. o g. 18.00 w pomieszczeniach parafialnych,

Parafialnej Rady Duszpasterskiej: w piątek 22 IX o godz. 19.00 w pomieszczeniach parafialnych.

Wszystkich parafian (lubiących jeździć na rowerach), którzy chcą towarzyszyć proboszczowi zapraszamy na RAJD ROWEROWY do Puszczykowa w najbliższą sobotę 23 IX. Spotkanie przed kościołem o godz. 10.00, zabieramy dobry humor, picie i kanapki. Powrót do g. 14.00.

Rezerwację intencji na I półrocze 2024 r. przyjmujemy od jutra. W tym tygodniu od poniedziałku do środy po rannych mszach św. w Biurze Parafialnym oraz popołudniu w poniedziałek i czwartek w godz. 16.00 – 17.30.

W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Jadwiga Kaczmarek l. 82 z ul. Żabikowskiej 62F /pogrzeb odbył się w czwartek/ i śp. Janusz Syller l. 84 z ul. Żabikowskiej 46 /pogrzeb odbył się w piątek/ oraz śp. Irena Diakowska l. 66 z ul. Sikorskiego 15 /pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 18 IX: msza św. u nas o godz. 9.00, a potem pogrzeb na cm. parafialnym/. Dobry Jezu a nasz Panie ….

Organizujemy Jerycho Różańcowe 24 godz. połączone z Dniem Adoracji Najśw. Sakramentu w naszym kościele od piątku 29 IX g. 8.00 do soboty 30 IX g. 8.00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i wejścia do kościoła, ale ze względów organizacyjnych (kościół będzie otwarty 24 h) prosimy o wpisanie się chętnych na listę w kaplicy Matki Bożej.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (9 zł), oraz dodatkowo „Różaniec z Prymasem Tysiąclecia” (3,5 zł).

Dzieci mają do odbioru w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Za tydzień dodatkowa składka do puszek na szk. katolickie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wśród solenizantów tego tygodnia jest ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, który jutro obchodzi dzień imienin, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. w intencji Solenizanta w Katedrze jutro, w poniedziałek 18 IX o g. 10.00.