XXIII Niedziela Zwykła – 10 IX 2023r.

Dzisiaj na mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów kl. 1 SP rozpoczynających naukę oraz błogosławieństwo indywidualne dla wszystkich uczniów.

W tym tygodniu:

– katecheza dla rodziców dzieci z kl. 3 SP zapisanych do przygotowania do 1 Komunii Św. w naszej parafii we wtorek 12 IX o godz. 18.00 w kościele,

– spotkanie Rycerzy Jana Pawła II w najbliższy czwartek 14 IX po mszy św. wieczornej zakończonej Koronką do św. Jana Pawła II. Mężczyzn chętnych do pogłębiania swojej świętości przez ducha patriotyzmu i pogłębianie nauczania Jana Pawła II zapraszamy na to spotkanie,

zebranie rodziców młodzieży z etapu 3 przygotowania do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament w październiku br. w najbliższy piątek 15 IX o godz. 18.00 w kościele

– spotkanie młodzieży z naszej parafii z kl. 7 SP lub starszych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania za tydzień w niedzielę 17 IX na mszy św. o godz. 13.00 /zapisy/.

Wszelkie informacje na temat przygotowania do bierzmowania wszystkich roczników znajdują się na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.

Rezerwację intencji na I półrocze 2024 r. będziemy przyjmować od następnego poniedziałku 18 IX. Jeśli ktoś obchodzi okrągły jubileusz małżeństwa lub urodzin w 2024 r. to proszę podejść już w tym tygodniu do Biura Parafialnego, aby ustalić termin mszy św.

Organizujemy Jerycho Różańcowe 24 godz. połączone z Dniem Adoracji Najśw. Sakramentu w naszym kościele od piątku 29 IX g. 8.00 do soboty 30 IX g. 8.00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i wejścia do kościoła, ale ze względów organizacyjnych (kościół będzie otwarty 24 h) prosimy o wpisanie się chętnych na listę w kaplicy Matki Bożej.

W minionym tygodniu odeszła od nas: śp. Anna Olbrych l.95 z ul. Żabikowskiej 62i /pogrzeb odbył się w piątek/. Dobry Jezu a nasz Panie ….

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (9 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik” (8 zł) oraz książkę ks. Jana Frąckowiaka pt. „Kościół – podręczny przewodnik” (20 zł).  Dzieci mają do odbioru w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli po mszy św. składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.