XIV Niedziela Zwykła – 7 VII 2024r.

Wakacyjny porządek mszy św. tzn. w niedzielę nie ma mszy św. o godz. 13.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00. Spowiedź św. codziennie w dni powszednie jest ok. 20 min przed mszą św. Biuro Parafialne czynne tylko w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30. Różaniec odmawiamy codziennie przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną ku czci św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o godz. 18.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

Organizujemy pielgrzymkę 2 dniową do sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie oraz do sanktuarium w Gidlach w niedzielę/poniedziałek 4/5 VIII. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma. Koszt ok. 220 zł. Zapisy tylko w Biurze Parafialnym z wpłatą 100 zł, zostało 20 miejsc wolnych.

Dla młodzieży, która uczestniczyła w minionym roku w przygotowaniu do bierzmowania, wszelkie informacje i terminy spotkań znajdują się na parafialnej stronie w zakładce „Bierzmowanie”.

Wolontariuszki naszej parafialnej Caritas informują, że w miesiącu lipcu i sierpniu prowadzą akcję zbiórki przyborów szkolnych dla ubogich dzieci w Polsce – „Tornister Pełen Uśmiechów”. Przybory szkolne można przynosić do kościoła i składać do kosza w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Rodziców dzieci, które mają w 2025 r. przystąpić do 1 Komunii zapraszamy po mszy św. do zakrystii po odbiór karty zgłoszeniowej.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki” (10 zł) i wakacyjny numer „Małego Przewodnika” dla dzieci (12 zł) oraz ciekawe książki: „Moje lata z Janem Pawłem II” – prywatne zapiski rzecznika prasowego Watykanu Joaquina Navarro-Vallsa (50 zł) i „Adoracja 9 / Dwie Kolumny” – rekolekcje, rozważania, które powstały z miłości do Eucharystii o istocie adoracji NS (30 zł).

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i proszę, aby nie zapomnieli o Panu Bogu /modlitwie i niedzielnej mszy św./.