XIII Niedziela Zwykła – 30 VI 2024r.

1 VII minie 12 lat istnienia naszej wspólnoty parafialnej św. Jana Pawła II w Luboniu. Dziękujemy każdemu z Was za ten wspólnie spędzony czas. DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE !

Od dzisiaj wchodzimy w wakacyjny porządek mszy św. tzn. w niedzielę nie ma mszy św. o godz. 13.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00. Kościół otwarty codziennie od g. 8.00. Biuro Parafialne czynne tylko w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30.

Różaniec odmawiamy codziennie przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30.

Odszedł od nas: śp. Zdzisław Białkowski l. 73 z ul. Sikorskiego 25, pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu a nasz Panie ….

W tym tygodniu:

1 czwartek miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź św. od g. 17.00 do 18.00, a potem msza św. w intencji członków Żywego Różańca

1 piątek miesiąca /adoracja Najśw. Sakr. po rannej mszy św. do godz. 9.00 i od g. 15.00 do 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, spowiedź św. od g. 17.00 do 18.00/.

1 sobota miesiąca – po rannej mszy św. nab. do Matki Bożej.

W najbliższy piątek 5 VII po Mszy Świętej o godzinie 18.00, odbędzie się nabożeństwo z aktem oddania Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które uczestniczą w rekolekcjach Oddanie33 – zarówno te, które będą ten akt wypowiadać po raz pierwszy jak i te dla których to będzie odnowienie zawierzenia. Zapraszamy też wszystkie osoby, które pragną zawierzyć swoje życie Maryi, nawet jeśli nie przeżyły wszystkich rozważań rekolekcyjnych. Prosimy, aby w miarę możliwości przynieść ze sobą świecę oraz ubrać się w sposób odświętny. W piątek będzie nam towarzyszył Pan Adrian Pakuła, który skieruje też do nas krótkie słowo.

Organizujemy pielgrzymkę 2 dniową do sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie oraz do sanktuarium w Gidlach w niedzielę/poniedziałek 4/5 VIII. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma. Koszt ok. 220 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym z wpłatą 100 zł.

Rodziców dzieci, które mają w 2025 r. przystąpić do 1 Komunii zapraszamy po mszy św. do zakrystii po odbiór karty zgłoszeniowej.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem (10 zł) i wakacyjny numer „Małego Przewodnika” dla dzieci (14 zł) oraz ciekawa książka „Moje lata z Janem Pawłem II” – prywatne zapiski rzecznika prasowego Watykanu Joaquina Navarro-Vallsa (50 zł).

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i prosimy, aby nie zapomnieli o Panu Bogu /modlitwie i niedzielnej mszy św./.