X Niedziela Zwykła – 9 VI 2024r.

Trwa miesiąc czerwiec – zapraszamy na nab. czerwcowe w połączeniu z mszą św. wieczorną.

W minioną niedzielę 2 VI w Katedrze Poznańskiej zostały ustanowione nowe lektorki dla naszej wspólnoty parafialnej. Pani Jolancie i Katarzynie gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych w pochylaniu się nad Pismem Św. i w przekazywaniu go nam podczas liturgii.

Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania:

młodzież przygotowującą się do bierzmowania jutro, w poniedziałek 10 VI: z etapu 1 o godz. 16.30, a z etapu 2 o godz. 18.45.

wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas i osoby chętne do pomocy w czwartek 13 VI po mszy św. wieczornej w pomieszczeniach parafialnych.

W czwartek 13 VI przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Podczas wieczornej mszy św. poświęcimy nową figurę tego świętego w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę uroczystość.

Jak już wspominaliśmy s. Vianeya w wakacje zmienia placówkę i nie będzie już prowadziła dziecięcej scholii. Za  tydzień w niedzielę 16 VI podczas mszy św. o godz. 11.30 chcemy podziękować Siostrze za wieloletni wkład pracy w naszą parafię, zwłaszcza w duszpasterstwo dzieci. Zapraszamy wszystkich na tę uroczystość. W związku z tym poszukujemy osoby chętnej do poprowadzenia scholki dziecięcej.

Organizujemy Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek 21 VI od g. 8.00 do soboty 22 VI g. 8.00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w ciszy i wejścia do kościoła, ale ze względów organizacyjnych prosimy o wpisanie się chętnych na listę w kaplicy Matki Bożej (wspólne modlitwy będą: w piątek o g. 8.30 cz. radosna różańca, o 12.00 cz. światła, o g. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego, o g. 17.30 cz. bolesna i w sobotę o g. 7.30 cz. chwalebna różańca na zakończenie adoracji).

Informujemy już dzisiaj, że w naszym kościele w wakacje nie będzie w niedzielę mszy św. o godz. 13.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (10 zł), dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki (9 zł) oraz książeczki o abp. Antonim Baraniaku (10 zł). Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu klerycy zebrali na ASD 3912 zł. Dzisiaj także przy wyjściu z kościoła dobrowolna składka na KUL i szk. katolickie. Ofiarodawcom dziękujemy. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli dodatkowa składka gospodarcza.