Wniebowstąpienie Pańskie – 12 V 2024r.

Dzisiaj, w niedzielę na mszy św. o godz. 11.30 przeżywamy 1 rocznicę Komunii Św. dla dzieci z kl. 4.

Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, parafii i we wszelkich naszych prywatnych intencjach odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa majowe zaraz po mszy św., a w niedzielę po mszy o g. 8.00.

Uczniów kl. 8 SP, którzy w tym tygodniu zdają egzaminy zapraszamy na wspólną modlitwę jutro, w poniedziałek 13 V na mszę św. o godz. 18 i nab. majowe. Będziemy prosić dla was o potrzebne dary Ducha Św. na ten trudny czas.

Zbiórka dla ministrantów do kl. 7 odbędzie się w najbliższy wtorek 14 V o godz. 9.30.

Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas mają spotkanie w czwartek 16 V po mszy św. wieczornej. Wszystkich wolontariuszy i osoby chętne do pomocy serdecznie zapraszamy.

W ostatnim czasie odeszła od nas: śp. Agnieszka Drzewiecka l. 51 z ul. Osiedlowej 9 – pogrzeb odbył się w miniony czwartek. Dobry Jezu a nasz Panie…

Przypominamy, że poszukujemy osób umiejących grać na gitarze i chcących poprowadzić naszą scholę dziecięcą. Niestety s. Vianeya z końcem roku szkolnego zmienia placówkę i nie będzie mogła dalej prowadzić scholii.

Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Św. i koniec okresu wielkanocnego.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała w naszej parafii przejdzie ul. Źródlaną, Sikorskiego i znowu Źródlaną wrócimy do kościoła. Bardzo prosimy mieszkańców o zainteresowanie się, pomoc i wybudowanie 4 ołtarzy w tradycyjnych miejscach /poszukujemy osób chętnych do pomocy i wybudowania zwłaszcza 1. i 2. ołtarza/.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (10 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” (9 zł) oraz książkę „Moje lata z Janem Pawłem II” – prywatne zapiski rzecznika prasowego Watykanu Joaquina Navarro-Vallsa (50 zł).  Dzieci mają do odbioru w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają jeszcze daninę diecezjalną. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli dodatkowa składka gospodarcza.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim mamom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.