VI Niedziela Zwykła – 11 II 2024r.

Biuro Parafialne czynne w normalnych godzinach, ale w poniedziałek nie ma księdza w Biurze.

W środę 14 II POPIELEC. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o g. 8.00, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30. W tym dniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas odnowienia naszego przymierza z Panem Bogiem i przygotowania do Wielkanocy. W tym dniu obowiązuje post ścisły (3 posiłki, w tym 1 do syta), od którego nie ma dyspensy. Jest to także czas powstrzymywania się od zabaw; warto uwzględnić charakter postny tego dnia, w którym przypadają tzw. „Walentynki”! W odpowiedzi na prośbę Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, apelujemy o podjęcie modlitwy za ofiary wojny w Ukrainie, a także w Środę Popielcową we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Poznańskiej przeprowadzona zostanie przez Caritas zbiórka ofiar do puszek po mszach św. na rzecz poszkodowanych.

DROGA KRZYŻOWA w piątek o g. 8.40 i 17.30.

GORZKIE ŻALE w niedzielę ok godz. 13.45 /czyli zaraz po mszy św. o g. 13.00/.

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu składamy ofiarę na Daninę Diecezjalną oraz dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Prosimy ją wrzucać w kopertach do skarbony w kaplicy Matki Bożej (można korzystać z kopert wyłożonych lub z własnych).

W Archidiecezji Poznańskiej organizowana jest Szkoła Lektora i Psałterzysty dla osób dorosłych. Osoby zainteresowane czytaniem lub śpiewaniem podczas mszy św. zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem.

Rodzicom dzieci 1 Komunijnym przypominamy o przyniesieniu zeszytów dzieci do ks. proboszcza z zaliczonym Małym Katechizmem po dowolnej mszy św. do końca lutego.

Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas mają spotkanie w czwartek 15 II po mszy św. wieczornej. Wszystkich wolontariuszy i osoby chętne do pomocy serdecznie zapraszamy.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (10 zł) i dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” (8 zł) oraz „40 dni z Bogiem – Modlitewnik na Wielki Post” (7 zł), i „Zdrapka Wielkopostna” (Wspólnota Życia Chrześcijańskiego przygotowała planszę z zadaniami na Wielki Post = codziennie trzeba zdrapać 1 pole i odkryć 1 zadanie na dany dzień do wykonania), bardzo ciekawa i urozmaicona propozycja na Wielki Post, koszt Zdrapki to 2 zł.

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli po mszy św. będzie dodatkowa składka gospodarcza na upiększanie naszej świątyni i budowę Domu Parafialnego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wyjeżdżającym na ferie dobrego wypoczynku.