VI Niedziela Wielkanocna 5 V 2024r.

Przeżywamy w naszej parafii 1 Komunie Św. W sobotę na mszy o godz. 14.00 i w niedzielę podczas mszy św. o godz. 13.00 w sumie 34 dzieci przyjmie Jezusa Eucharystycznego. Biały Tydzień dla tych dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza jakim jest odnowiony kielich mszalny.

Za tydzień, w niedzielę 12 V na mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy 1 rocznicę Komunii Św. dla dzieci z kl. 4. Próba dla tych dzieci w najbliższą środę 8 V o godz. 16.30.

Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, parafii i we wszelkich naszych prywatnych intencjach odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa majowe zaraz po mszy św., a w niedzielę po mszy o g. 8.00.

Kandydatów do bierzmowania z etapu 1 zapraszamy na spotkanie we wtorek 7 V o godz. 16.30. Informacje i terminy dla kandydatów na tablicy ogłoszeń.

Rycerzy Jana Pawła II i mężczyzn chcących poznać tę grupę zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek 9 V o godz. 18.45.

Przypominamy, że odwiedziny chorych w domach z racji 1 piątku maja zostały przesunięte o tydzień i odbędą się w najbliższy piątek 10 V od godz. 9.00.

Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu odbędzie się w najbliższą sobotę 11 V. Wyjazd autobusem sprzed naszego kościoła o g. 7.30, powrót ok. 18.00.

W ostatnim czasie odeszli od nas: śp. Roman Cybulski l. 69 z ul. Źródlanej 3 – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 6 V: msza o g. 9.00 u nas w kościele, a potem pogrzeb na cm. parafialnym oraz śp. Maria Wróbel l. 78 z ul. Żabikowskiej 54 – pogrzeb we wtorek 7 V o g. 13.00 w Puszczykowie. Dobry Jezu a nasz Panie…

Tegoroczna procesja Bożego Ciała w naszej parafii przejdzie ul. Źródlaną, Sikorskiego i znowu Źródlaną wrócimy do kościoła. Bardzo prosimy mieszkańców o zainteresowanie się, pomoc i wybudowanie 4 ołtarzy w tradycyjnych miejscach /osoby chętne do pomocy i wybudowania ołtarzy prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza, abyśmy mieli pewność że powstaną ołtarze/.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem (15 zł) oraz książkę „Moje lata z Janem Pawłem II” – prywatne zapiski rzecznika prasowego Watykanu Joaquina Navarro-Vallsa (50 zł).  Dzieci mają do odbioru w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają jeszcze daninę diecezjalną.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia /w tym o. Waldemarowi/ życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.