V Niedziela Zwykła – 4 II 2024r.

Rezerwację intencji na II półrocze 2024 r. będziemy przyjmować od jutra – poniedziałku 5 II w Biurze Parafialnym. W tym tygodniu oprócz godzin Biura Parafialnego dodatkowo w poniedziałek i wtorek po rannej mszy św. do g. 9.00.

Kandydatów do bierzmowania z etapu 2  zapraszamy na spotkanie w środę 7 II o godz. 16.30 w kościele.

Od Nowego Roku w każdą 1 środę miesiąca jest msza św. zbiorowa za żywych (w intencji Kościoła, Ojczyzny, naszej parafii, nas samych i w intencjach nowennowych) na podobnych zasadach co msze zbiorowe za zmarłych – intencje przyjmujemy w Biurze Parafialnym. Zachęcamy do pisania próśb nowennowych do Matki Bożej i św. Jana Pawła II.

Rycerzy Jana Pawła II i mężczyzn chcących poznać tę grupę zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek 8 II o godz. 18.30 /najpierw po mszy św. Koronka do św. JP II/.

Za tydzień wspomnienie NMP z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w sobotę 10 II podczas mszy św. o godz. 8.00 udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych dla wszystkich osób starszych i chorych.

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej naszej Archidiecezji organizuje szkołę lektora, psałterzysty i ceremoniarza dla osób dorosłych. Adresatami kursu są dorosłe osoby świeckie (kobiety i mężczyźni) pełniące w parafiach te funkcje liturgiczne, nieposiadające jednak odpowiedniego przygotowania oraz osoby, chcące włączyć się w te posługi podczas liturgii. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. proboszczem.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (10 zł) i dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” (8 zł) oraz „40 dni z Bogiem – Modlitewnik na Wielki Post” (7 zł), i „Zdrapka Wielkopostna” (Wspólnota Życia Chrześcijańskiego przygotowała planszę z zadaniami na Wielki Post = codziennie trzeba zdrapać 1 pole i odkryć 1 zadanie na dany dzień do wykonania), bardzo ciekawa i urozmaicona propozycja na Wielki Post, koszt Zdrapki to 2 zł.

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W piątek na zakony klauzurowe zebraliśmy 850 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.