V Niedziela Wielkanocna – 28 IV 2023r.

Za tydzień, w weekend 4/5 V, odbędzie się w naszej parafii I Komunia Św. W związku z tym spowiedź i próby dla dzieci komunijnych: grupa sobotnia we wtorek 30 IV o godz. 18.45, a grupa niedzielna w środę 1 V o godz. 18.45. Spowiedź św. dla rodziców i rodzin w piątek podczas każdej mszy św.

Za 2 tygodnie, w niedzielę 12 V na mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy 1 rocznicę Komunii Św. dla dzieci z kl. 4. Próba dla tych dzieci w następną środę 8 V o godz. 16.30.

Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, parafii i we wszelkich naszych prywatnych intencjach odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa majowe od środy 1 V zaraz po mszy św. wieczornej, a w niedzielę po mszy o g. 8.00.

W ostatnim czasie odszedł od nas: śp. Stefan Kapałczyński l. 92 z ul. Żabikowskiej 50 – pogrzeb odbył się w czwartek 25 IV. Dobry Jezu a nasz Panie…

W tym tygodniu:

1 czwartek miesiąca (2 V): adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi św. od g. 17.00 do 18.00, potem msza św. w intencji członków Żywego Różańca

1 piątek miesiąca (3 V) to zarazem uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę, a spowiedź św. przed mszami. Odwiedziny chorych z sakramentami za tydzień w piątek 10 V. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

1 sobota miesiąca (4 V) – po rannej mszy św. nab. do Matki Bożej.

Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu w sobotę 11 V. Wyjazd autobusem sprzed naszego kościoła o g. 7.30, powrót ok. 18.00. Koszt 60 zł. Zapisy tylko w Biurze Parafialnym.

Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu zapraszamy z rodzicem do zakrystii po dowolnej mszy św.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem (10 zł) oraz modlitewnik „31 dni z Maryją” rozważania na każdy dzień maja (8 zł), flagi narodowe, maryjne i kościelne (15 zł) oraz książkę „Moje lata z Janem Pawłem II” – prywatne zapiski rzecznika prasowego Watykanu Joaquina Navarro-Vallsa (50 zł).  Dzieci mają do odbioru w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają jeszcze daninę diecezjalną. W zeszłym tygodniu dodatkowa składka gospodarcza wyniosła 4400 zł.