Wniebowstąpienie Pańskie – 21 V 2023r.

Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, parafii i we wszelkich naszych prywatnych intencjach odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa majowe zaraz po mszy św., a w niedzielę po mszy o g. 8.00.

Uczniów kl. 8 SP, którzy w tym tygodniu zdają egzaminy zapraszamy na wspólną modlitwę jutro, w poniedziałek 22 V na mszę św. o godz. 18 i nab. majowe. Będziemy prosić dla was o potrzebne dary Ducha Św. na ten trudny czas.

Kandydatów do bierzmowania z etapu 2 zapraszamy na spotkania. Informacje i terminy na tablicy ogłoszeń.

Zbiórka dla ministrantów do kl. 7 odbędzie się w najbliższy wtorek 23 V o godz. 10.00.

Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Św. i koniec okresu wielkanocnego.

W ostatnim czasie odszedł od nas: śp. Jakub Kleige l. 23 z ul. Sikorskiego 46 – pogrzeb odbył się w miniony piątek. Dobry Jezu a nasz Panie…

Tegoroczna procesja Bożego Ciała w naszej parafii przejdzie ul. Źródlaną, Żabikowską i Osiedlową. Bardzo proszę mieszkańców o zainteresowanie się, pomoc i wybudowanie 4 ołtarzy w tradycyjnych miejscach /mamy problem z 1. ołtarzem na ul. Żabikowskiej przy Spółdzielni/.

Organizujemy pielgrzymki:

do sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie w sobotę 24 VI. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 5.00, powrót ok. g. 23.00. Koszt 90 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym.

– 4 dniową Śladami Jana Pawła II do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa, Łagiewnik i Wieliczki w dniach 21 – 24 VIII. Koszt 1300 zł. Szczegóły na drzwiach kościoła i stronie internetowej parafii. Zapisy w Biurze Parafialnym.

Tradycyjnie w maju i w czerwcu kapłani przeżywają swoje rocznice święceń kapłańskich. W najbliższy czwartek 25 V na mszy św. o godz. 18.00 kapłani pracujący w naszej wspólnocie będą dziękować za dar kapłaństwa: ks. kanonik Roman za 30 lat kapłaństwa (27 V), ks. proboszcz Mikołaj za 26 lata kapłaństwa (24 V), a także wspomnimy o. Waldemara – 32 lata kapłaństwa (15 VI). Dziękujemy Wam za życzliwość i modlitwę.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać prasę katolicką: Przewodnik Katolicki (9 zł), dla dzieci majowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego” (8 zł). Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają jeszcze daninę diecezjalną. W zeszłym tygodniu na Arcybiskupie Seminarium Duchowne zebraliśmy 900 zł. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, czyli dodatkowa składka gospodarcza. Ofiarodawcom dziękujemy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim mamom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.