IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 III 2023r.

Trwa Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

DROGA KRZYŻOWA w piątek o g. 8.40 i 17.30,

GORZKIE ŻALE w niedzielę ok godz. 13.45 /czyli zaraz po mszy św. o g. 13.00/.

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu składamy ofiarę na Daninę Diecezjalną oraz dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Prosimy ją wrzucać w kopertach do skarbony w kaplicy Matki Bożej (można korzystać z kopert tam wyłożonych lub z własnych) lub wpłacać na konto parafialne. Bardzo dziękujemy kolejnym 95 rodzinom, które złożyły tę ofiarę w minionym tygodniu.

Trwają akcje: SERDUSZKO (słodycze dla dzieci) oraz KILOGRAM dla BLIŹNIEGO, aby przekazać paczki na święta wielkanocne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Zbieramy trwałą żywność i środki czystości do kosza wystawionego w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

SPOWIEDŹ ŚW. jest możliwa każdego dnia od poniedziałku do soboty 20 min przed mszami św., czyli o godz. 7.40 i 17.40. Dzień Spowiedzi Wielkopostnej jest zaplanowany w naszej parafii na następny piątek 31 III.

Zapraszamy na Wielkopostne Jerycho Różańcowe 24 godz. połączone z Adoracją Najśw. Sakramentu w naszym kościele w tym tygodniu od piątku 24 III g. 8.00 do soboty 25 III g. 8.00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i wejścia do kościoła, ale ze względów organizacyjnych prosimy o wpisanie się chętnych (3 osoby na każdą godzinę) na listę w kaplicy Matki Bożej. Zwracamy się także z prośbą o podjęcie postu i modlitwy w intencji ustania niszczenia dziedzictwa oraz osoby papieża Polaka św. Jana Pawła II – w tej intencji także modlić się będziemy podczas tej adoracji.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w sobotę 25 III. Msze św. z uroczystości o godz. 8.00 i 10.00. Dzieci z kl. 3 SP przystąpią w tym dniu do 1 spowiedzi św.: gr. sobotnia o godz. 11.00, a gr. niedzielna o godz. 11.45. Prosimy rodziców i wszystkich parafian o otoczenie modlitwą te dzieci. Za tydzień w niedzielę dla tych dzieci odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas mszy św. o godz. 11.30.

Informujemy, że dnia 16 III Rada Miasta Luboń podjęła uchwałę ogłaszając ustanowienie Bł. Edmunda Bojanowskiego patronem Miasta Luboń.

W ostatnim czasie odeszła od nas śp. Wanda Adamska l.83 z ul. Żabikowskiej 62h – pogrzeb odbył się w piątek.    Dobry Jezu a nasz Panie…

Przypominamy, że za tydzień zmiana czasu na letni i w związku z tym msza św. wieczorna w niedzielę od niedzieli 26 III odprawiana będzie o godz. 21.00 zamiast 19.00.

Już dzisiaj zapraszamy w niedzielę 2 IV na mszę św. ekspiacyjną o godz. 21.00 z modlitwą w obronie naszego patrona papieża Polaka św. Jana Pawła II wobec medialnych ataków na jego osobę w 18 r. jego śmierci.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (9 zł) oraz „Paschaliki” na stół wielkanocny (12 zł).  Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na rehabilitacje Kamila – jego rodzice w zeszłym tygodniu zebrali 2955 zł. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, czyli dodatkowa składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni. Dziękujemy także za ofiary wpłacane na konto parafialne lub przynoszone osobiście.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.