III Niedziela Zwykła – 22 I 2023r.

Z inicjatywy papieża Franciszka przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Papież ustanowił tę niedzielę, aby wzrastała w nas „religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Gościmy dzisiaj autora rymowanych ewangelii i opowieści biblijnych – pana Romana Kempińskiego czyli Romcia Tomcia. Poeta swoją twórczością książkową i muzyczną zachęca nas do czytania Pisma Św., a po każdej mszy św. będzie możliwość nabycia publikacji, które autor będzie podpisywał rymowanymi dedykacjami.

Dziękujemy parafianom za przyjęcie kolędy w mieszkaniach. Wspólna modlitwa, błogosławieństwo i rozmowy były dla nas wielką radością. Dziękujemy za złożone ofiary przy tej okazji. Jeśli ktoś jeszcze chciałby spotkać się z kapłanem w swoim domu to proszę podejść do ks. proboszcza i ustalić termin spotkania.

W najbliższych dniach zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz wspólną modlitwę i śpiew kolęd parafian, którzy nie mogli lub nie chcieli przyjąć kolędy w domach:

– mieszkańców ul. Sikorskiego jutro – w poniedziałek 23 I,

– mieszkańców ul. Źródlanej, Osiedlowej i Kościuszki w środę 25 I,

– mieszkańców ul. Żabikowskiej w następny poniedziałek 30 I.

Za tydzień podczas kazania niedzielnego ks. proboszcz podsumuje ostatni rok naszej parafii i tegoroczne odwiedziny duszpasterskie.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas: śp. Elżbieta Stankowiak l. 82 z ul. Żabikowskiej 56 /pogrzeb odbyły się w czwartek/. Dobry Jezu a nasz Panie…

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z etapu 2 w tym tygodniu /w poniedziałek lub środę/, a katecheza dla rodziców dzieci z kl. 3 SP w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (9 zł) i „Misyjne Drogi” (5 zł) oraz kalendarze na Nowy Rok (dowolna ofiara).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni wyniosła 4100 zł + 500 zł wpłacone przelewami i w ofiaromacie na konto parafialne. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękuję. Za tydzień dodatkowa składka na diecezjalne radio „Emaus”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej, a babciom i dziadkom radości z wnuków.