III Niedziela Wielkiego Postu – 12 III 2023r.

Przeżywamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Dekalog w nauczaniu św. JP”. Głosi je ks. prof. dr hab. Mieczysław Polak – prodziekan WT UAM w Poznaniu. Plan rekolekcji:

– sobota/niedziela 11/12 III msze św. niedzielne z naukami rekolekcyjnymi,

– poniedziałek i wtorek 13/14 III: o g. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św., 17.30 różaniec, 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną, 19.00 wieczorne wielbienie Boga wspólnym śpiewem (ok. 30 min.),

– środa 15 III (ostatni dzień rekolekcji): o g. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św., 17.30 różaniec, 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną.

Rekolekcje szkolne dla SP nr 2 także w tym tygodniu. Głosi je ks. prob. Wojciech Waszkiel według planu podanego przez nauczycieli w szkole. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z tego czasu modlitwy i wyciszenia.

W związku z rekolekcjami Biuro Parafialne w środę rano będzie nieczynne.

Trwa Wielki Post zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

DROGA KRZYŻOWA w piątek o g. 8.40 i 17.30,

GORZKIE ŻALE w niedzielę ok godz. 13.45 /czyli zaraz po mszy św. o g. 13.00/.

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu składamy ofiarę na Daninę Diecezjalną, która wynosi 2,65 zł od osoby oraz dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Prosimy ją wrzucać w kopertach do skarbony w kaplicy Matki Bożej (można korzystać z kopert tam wyłożonych lub z własnych) lub wpłacać na konto parafialne. Bardzo dziękujemy kolejnym 110 rodzinom, które złożyły tę ofiarę w minionym tygodniu.

Trwa akcja SERDUSZKO (słodycze dla dzieci), „Serduszka” można zabierać przy wyjściu z kościoła.

Trwa także akcja „KILOGRAM dla BLIŹNIEGO”, aby przekazać paczki na święta wielkanocne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Zbieramy trwałą żywność i środki czystości do kosza wystawionego w kaplicy Miłosierdzia Bożego oraz za tydzień w sklepie „Biedronka”.

Wszystkich wolontariuszy Caritas i osoby chętne do pomocy zapraszamy na spotkanie w czwartek 16 III po mszy św. wieczornej. Nasz PZC obchodzi w tym tygodniu 10lecie istnienia. Wszystkich wolontariuszom całego 10-lecia bardzo dziękujemy i życzymy wielu sił i radości w pomocy podopiecznym.

Rodziców dzieci 1 Komunijnych zgodnie z planem zapraszamy na katechezę i zebranie w piątek 17 III o g. 18.00.

Organizujemy Wielkopostne Jerycho Różańcowe 24 godz. połączone z Adoracją Najśw. Sakramentu w naszym kościele w następnym tygodniu od piątku 24 III g. 8.00 do soboty 25 III g. 8.00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i wejścia do kościoła, ale ze względów organizacyjnych prosimy o wpisanie się chętnych (3 osoby na każdą godzinę) na listę w kaplicy Matki Bożej.

Przypominamy, że za 2 tygodnie zmiana czasu na letni i w związku z tym msza św. wieczorna w niedzielę od niedzieli 26 III odprawiana będzie o godz. 21.00 zamiast 19.00.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (9 zł), ”Misyjne Drogi” (5 zł), oraz „Paschaliki” na stół wielkanocny (12 zł).  Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu na misje zebraliśmy 1300 zł. Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

Dzisiaj przed kościołem zbieramy wraz z rodzicami chorego Kamila na jego rehabilitację. Kamil choruje na autyzm i padaczkę. Pomogliśmy mu w ostatnich 2 latach i teraz chcemy to kontynuować. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na dalszą terapię, która pomaga mu wykonywać podstawowe życiowe czynności.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.