II Niedziela Zwykła – 15 I 2023r.

Odwiedziny Duszpasterskie. Plan został wywieszony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej według zaproszeń. Odwiedzamy tylko mieszkania, których mieszkańcy wcześniej poprosili o kolędę i mogą nas przyjąć. Jeśli ktoś odwołał u siebie zaplanowaną kolędę lub jeszcze chciałby zaprosić księdza z kolędą to proszę podejść do Biura Parafialnego w godz. urzędowania, aby ustalić dogodny termin.

Woda święcona znajduje się w zakrystii – można nalać sobie po każdej mszy św.

W następnych tygodniach zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz wspólną modlitwę i śpiew kolęd parafian, którzy nie mogą lub nie chcą przyjąć kolędy w domach:

– mieszkańców ul. Sikorskiego w poniedziałek 23 I,

– mieszkańców ul. Źródlanej, Osiedlowej i Kościuszki w środę 25 I,

– mieszkańców ul. Żabikowskiej w poniedziałek 30 I.

Wolontariuszki Parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie w czwartek 19 I po mszy św. wieczornej w pomieszczeniach parafialnych.

Informacje dla kandydatów do bierzmowania z etapu 2 na tablicy ogłoszeń.

W środę 18 I rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku towarzyszy mu hasło: Czyńcie dobro. Szukajcie sprawiedliwości (Iz 1,17).

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną do św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o g. 8.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy autora rymowanych ewangelii i opowieści biblijnych – pana Romana Kempińskiego czyli Romcia Tomcia. Poeta swoją twórczością książkową i muzyczną będzie nas zachęcał do czytania Pisma Św. Po każdej mszy św. będzie możliwość nabycia publikacji, które autor będzie będzie podpisywał rymowanymi dedykacjami.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (9 zł) i „Misyjne Drogi” (5 zł). Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, czyli składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni. Ks. Dominik Fiszer na pomoc dla swojej ukraińskiej parafii zebrał u nas 7100 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.