KONCERT MUZYKI PASYJNEJ

Koncert Muzyki Pasyjnej w naszym kościele w tym roku 2 IV 2023r. o godz. 16.00 w 18 r. śmierci naszego patrona – papieża Polaka św. Jana Pawła II.

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej po raz kolejny organizuje Koncert Muzyki Pasyjnej. We wcześniejszych latach mieszkańcy Lubonia i okolic mogli usłyszeć wybitne interpretacje dzieł związanych z okresem pasyjnym. W tym roku zabrzmią dzieła Domenico Scarlattiego i Giovanniego Battisty Pregolesiego. Usłyszymy słynne “Stabat Mater” gdzie solistami będą Aleksandra Hanus i Marcin Gadaliński. Orkiestrę poprowadzi znakomity dyrygent Paweł Osuchowski doceniany przez wielkopolską publiczność również w poprzednich edycjach koncertów pasyjnych.  
Fundacja Akademia Muzyki Dawnej jest od lat inicjatorem wielu wydarzeń kulturalnych na terenie Powiatu Poznańskiego. Pomysłodawcą Koncertów Pasyjnych w Luboniu jest Łukasz Nazarczuk muzyk, pedagog, animator kultury.

Tegoroczny VII Koncert Muzyki Pasyjnej w Luboniu odbędzie się dzięki wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Urzędu Miasta Luboń, Ośrodka Kultury w Luboniu. Partnerem koncertu jest Parafia pw. św. Jana Pawła II w Luboniu. Niedziela Palmowa w tym roku przypada 2 kwietnia w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, jest to początek Wielkiego Tygodnia czasu modlitwy i wyciszenia. Na koncert jest wstęp wolny.