header photo

Ogłoszenia parafialne 13.10.2019r.
XXVIII Niedziela Zwykła

Kończymy dzisiaj 1 MISJE PARAFIALNE, które prowadzi o. Tomasz Ewertowski - Oblat M.N., któremu już teraz serdecznie dziękujemy. Ofiary złożone dzisiaj podczas mszy św. są przeznaczone na działalność zakonną Misjonarzy Oblatów M.N. Dzisiaj jeszcze o g. 15.00 msza św., po której wyruszymy z krzyżem misyjnym w procesji i ustawimy go przed kościołem (Panów zapraszamy do pomocy), a o g. 20.00 nabożeństwo fatimskie zakończone Apelem Jasnogórskim.

Dzisiaj przeżywamy w Polsce Dzień Papieski. W zeszłym tygodniu na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 950 zł. Ofiarodawcom dziękuję. Dzisiaj wolontariuszki Caritas rozprowadzają przed kościołem Kremówki - ulubione ciastka papieża Jana Pawła II.

Trwa miesiąc różańca św. Zapraszamy na nab. różańcowe od poniedziałku do piątku o g. 17.30, w sobotę o g. 18.30, a w niedzielę za tydzień o g. 8.45. Dzieci zapraszamy szczególnie na różaniec we wtorki i czwartki, kiedy to po wspólnej modlitwie otrzymają pamiątkowy obrazek ze świętym (szczególnie dzieci 1Komunijne z rodzicami). Za tydzień w niedzielę 20 X poświęcenie różańców dla dzieci z kl. 3 podczas mszy św. dziecięcej o godz. 10.00 (obecność obowiązkowa).

Młodzież szkół średnich oraz starsi, którzy nie przystąpili do bierzmowania, a chcieliby przygotować się i przyjąć ten sakrament prosimy o wpisanie się na liście w zakrystii.

Parafialna Caritas informuje, że dnia 15 października (wtorek), w godz. 16:00 - 19:00, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej będzie wydawana żywność dla podopiecznych PZC i osób będących w trudnej sytuacji materialnej. Żywność została zebrana podczas ostatniej akcji pod hasłem " Kromka chleba dla sąsiada" w " Biedronce".

Nauka dla rodzicó i chrzestnych przed chrztem w naszej parafii, ale także dla osób, które mają w najbliższych miesiącach zostać rodzicami chrzestnymi odbędzie się w najbliższy piątek 18 X po mszy św. o g. 18.00 w kościele.

Dzień odpustu parafialnego św. Jana Pawła II przeżywać będziemy za tydzień, we wtorek 22 X. Suma odpustowa o godz. 18.00. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy.

Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła: Przewodnik Katolicki (6 zł), "Gość Niedzielny" (5 zł), "Mały Przewodnik Katolicki" (5,9 zł), "Mały Gość" (5 zł). Można nabyć także w zakrystii Modlitewnik dla seniorów /z dużą czcionką/ (20 zł) oraz Modlitewnik Róż Różańcowych (15 zł).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii "Ziarenka" z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej wiele cierpliwości i Bożych darów w pracy wychowawczej.

Ogłoszenia parafialne 6.10.2019r.
XXVII Niedziela Zwykła

Rozpoczęliśmy 1 MISJE PARAFIALNE, które prowadzi o. Tomasz Ewertowski - Oblat M.N., którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Misje potrwają tydzień, do niedzieli 13 X. Plan misji wywieszony jest na drzwiach kościoła oraz został dostarczony do każdego domu. Jeśli ktoś jeszcze chciałby go wziąć to wyłożony jest z tyłu kościoła na stoliku - proszę sobie zabrać.
Oprócz nauk misyjnych, które odbywają się na wszystkich mszach św. mamy jeszcze w planie:
- rekolekcje dla dzieci z SP nr 2 od poniedziałku do środy wg planu podanego w szkole /zmiana godz/,
- nauki stanowe po mszy wieczornej: w poniedziałek dla kobiet, we wtorek dla mężczyzn, a w środę dla młodzieży (szk. średnia i studenci i pracujący),
- w czwartek dzień spowiedzi św. i nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy parafii,
- w piątek msza św. z namaszczeniem chorych, później odwiedziny u obłożnie chorych, których trzeba zgłosić w zakrystii,
- w piątek popołudniu modlitwa za zmarłych z procesją różańcową,
- w sobotę na wieczornej mszy św. nałożenie Szkaplerza NMP z Góry Karmel i procesja z obrazem M.B.,
- w niedzielę zakończenie misji oraz procesja i ustawienie krzyża misyjnego przed kościołem.
Zapraszamy wszystkich do udziału na ile nam czas i siły pozwolą, to jest szczególny czas dla naszej wspólnoty parafialnej, który ma nas przygotować do nawiedzenia M.B. w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

Trwa miesiąc różańca św. Zapraszamy na nab. różańcowe w tym tygodniu zgodnie z planem misji od poniedziałku do piątku o g. 18.00, w sobotę o g. 18.30, a w niedzielę o g. 20. Dzieci zapraszamy szczególnie na różaniec we wtorki i czwartki, kiedy to po wspólnej modlitwie otrzymają pamiątkowy obrazek ze świętym.

Za tydzień w niedzielę 13 X Dzień Papieski - wolontariuszki naszej Caritas będą rozprowadzać Kremówki - ulubione ciastka papieża Jana Pawła II. Ze względu na misje parafialne już dzisiaj po mszy św. zbiórka przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia tzw. Żywy Pomnik Jana Pawła II. Polecam ofiarności Drogich Parafian.

Nabożeństwa cotygodniowe:
- w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną ku czci św. Jana Pawła II i adoracją relikwii,
- w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,
- w piątek o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego,
- w niedzielę o g. 17.00 różaniec.