ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23 V 2021r.

Dzisiaj kończy się okres wielkanocny, przypominamy o spowiedzi św. i Komunii Św. wielkanocnej do następnej niedzieli /Niedziela Trójcy Przenajświętszej/, które są jednym z podstawowych obowiązków katolików. Spowiedź św. jest możliwa w dni powszednie od poniedziałku do soboty przed mszami św. czyli o godz. 7.40 i 17.40.

Jutro, w poniedziałek 24 V, obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła = 2 dzień Zielonych Świąt. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.

Różaniec z prośbą o ustanie epidemii i we wszelkich naszych intencjach odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa majowe zaraz po mszy św., a w niedzielę po mszy o g. 8.00.

W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Alfred Marek Kowalski z ul. Kościuszki 41 /pogrzeb odbył się w czwartek/. Dobry Jezu a nasz Panie …

Zbiórka dla ministrantów czytających lub chcących czytać Pismo Św. podczas mszy św. odbędzie się w najbliższy wtorek 25 V o godz. 18.45.

Spotkanie przygotowujące do bierzmowania:

– młodzież z kl. 7 a, b, c, d i innych szkół w czwartek 27 V o godz. 16.30 /proszę przynieść dzienniczki do sprawdzenia/

Dzieci przystępujące w czerwcu do 1 Komunii będą miały próbę w poniedziałek 31 V: grupa sobotnia o godz. 18.45, a grupa niedzielna o godz. 19.15 zamiast prób we wtorek 1 VI i w środę 2 VI. Pozostałe terminy bez zmian.

Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny – możemy zorganizować procesję Bożego Ciała ulicami parafii. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tradycyjnie pójdziemy w procesji eucharystycznej po mszy św. o godz. 10 ul. Źródlaną, Żabikowską i Osiedlową. Bardzo proszę mieszkańców o zainteresowanie się, pomoc i wybudowanie 4 ołtarzy w tradycyjnych miejscach.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (6 zł), i Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci na maj (5,9 zł) oraz ozdoby-plakaty na okno na Boże Ciało (5 zł).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. W zeszłym tygodniu dodatkowa składka gospodarcza wyniosła 3600 zł. Ofiarodawcom dziękujemy.

Tradycyjnie w maju i w czerwcu kapłani przeżywają swoje rocznice święceń kapłańskich. W najbliższą środę 26 V na mszy św. o godz. 18.00 kapłani pracujący w naszej wspólnocie będą dziękować za dar kapłaństwa: ks. kanonik Roman za 28 lat kapłaństwa (27 V), ks. proboszcz Mikołaj za 24 lata kapłaństwa (24 V), a także wspomnimy o. Waldemara – 30 lat kapłaństwa (15 VI). Dziękujemy Wam za życzliwość i modlitwę.