XXXIII Niedziela Zwykła – 14 XI 2021r.

Dzisiaj przeżywamy 5. Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o modlitwie w intencji osób ubogich oraz sióstr zakonnych i wolontariuszy, którzy świadczą im pomoc każdego dnia. Po mszy św. Caritas Parafialny będzie zbierał ofiary na zakup żywności i art. świątecznych dla ubogich rodzin z naszej wspólnoty parafialnej.

Okazja do spowiedzi św. jest w naszym kościele od poniedziałku do soboty przed mszami św.

W minionym tygodniu odszedł od nas: śp. Paweł Nowicki z ul. Żabikowskiej 62c /pogrzeb odbędzie się we wtorek 16 XI o g. 10.00 Msza św., a o g. 11.30 pogrzeb na cmentarzu w Poznaniu na Górczynie/. Dobry Jezu a nasz Panie…

Spotkania przygotowujące do bierzmowania w listopadzie:

– grupa z etapu 1 dodatkowe spotkanie dla osób, którzy nie byli w tym tygodniu – w środę 17 XI o godz. 16.30

– grupa 2b we wtorek 16 XI o godz. 16.45.

Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

Służba Liturgiczna do kl. 8 włącznie we wtorek 16 XI o godz. 18.30

Katecheza wraz z modlitwą i zebraniem dla rodziców uczniów kl. III szk. podst. odbędzie się zgodnie z planem w najbliższą środę 17 XI o godz. 18.00 w kościele /przygotowanie do 1 Komunii Św./.

Wolontariuszki Caritas zapraszamy na spotkanie w czwartek 18 XI po mszy św. wieczornej.

Informujemy, że od Adwentu (od 28 XI) na okres zimowy msza św. wieczorna w niedzielę odprawiana będzie o godz. 19.00 zamiast 21.00.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,9 zł). Można nabywać także Kalendarzyk katolicki /z telefonami, adresami i godzinami mszy św. w okolicznych parafiach/ (7 zł) oraz wiszący kalendarz ścienny dwustronny (dobrowolna ofiara). Parafialna Caritas rozprowadza Kalendarze Adwentowe (12 zł) oraz kartki świąteczne wykonane przez wolontariuszki (5 zł). Warto zainteresować się, obejrzeć i może zakupić.

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu na Arcybiskupie Seminarium Duchowne zebraliśmy 740 zł. Ofiarodawcom dziękujemy.

Za tydzień 3 niedziela miesiąca – po mszy dodatkowa składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni. Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne naszej parafii.

Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad wynikających z czasu epidemii: maseczki zasłaniające twarz i bezpieczny odstęp w kościele.