XXXIII Niedziela Zwykła – 13 XI 2022r.

Przeżywamy dzisiaj VI Światowy Dzień Ubogiego, w naszej parafii gościmy Siostry Służebniczki, które po mszach świętych rozprowadzają kalendarze z bł. Edmundem na rok 2023. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na działalność Zgromadzenia Sióstr.

Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w normalnych godzinach, ale w Biurze nie będzie księdza.

W minionym tygodniu odeszła od nas: śp. Regina Pawlicka z ul. Sikorskiego 43 /pogrzeb odbędzie się w piątek 18 XI o g. 12.00 Msza św., a po niej pogrzeb na cmentarzu parafialnym w Luboniu/. Dobry Jezu a nasz Panie…

Odwiedziny Duszpasterskie – KOLĘDA. Wracamy do tradycyjnej formy z lekką modyfikacją. Wobec znaków czasu rozeznając obecną sytuację podjęliśmy decyzję o sposobie organizacji tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Chętnie odwiedzimy każdą rodzinę naszej parafii, która wcześniej wyrazi taką wolę spotkania. Dlatego uruchomiliśmy system internetowy, który ułatwi organizację zgłoszeń. Najlepszym sposobem zapisów jest formularz online dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej do 15 XII. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu to prosimy wypełnić formularz znajdujący się na skrzynce w kaplicy Matki Bożej i później tam go wrzucić. Dziękujemy za życzliwość i już cieszymy się na wspólne spotkanie.

Wolontariuszki Caritas zapraszamy na msze św. i spotkanie w czwartek 17 XI. Parafialna Caritas od dzisiaj zbiera trwałą żywność i środki czystości do kosza wystawionego w kaplicy Miłosierdzia Bożego tzw. „KILOGRAM dla BLIŹNIEGO”, z których przygotują paczki na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia dla podopiecznych, a także rozprowadza po mszach św. Kalendarze Adwentowe, w których oprócz czekoladek dzieci otrzymują zadania na każdy dzień adwentu (14 zł).

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (8 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (8 zł). Można nabywać także Kalendarzyk katolicki /z telefonami, adresami i godzinami mszy św. w okolicznych parafiach/ (12,5 zł) oraz książkę abp. Grzegorza Rysia „Mistrzowie drugiego planu. O postaciach biblijnych w rozmowach z Małgorzatą Bilską” (koszt 40 zł).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu na Arcybiskupie Seminarium Duchowne zebraliśmy 3600 zł. Ofiarodawcom dziękujemy.

Za tydzień 3 niedziela miesiąca – po mszy dodatkowa składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni. Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne naszej parafii.