XXXII Niedziela Zwykła – 7 XI 2021r.

Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad wynikających z czasu epidemii: maseczki zasłaniające twarz i bezpieczny odstęp w kościele.

Dzieci, które uczestniczyły w nab. różańcowych, prosimy aby wklejone do zeszytu z religii obrazki ze świętymi przyniosły dzisiaj do zakrystii po dowolnej mszy św. w celu odebrania nagrody.

Dzisiaj nastąpiła zmiana wymienianek rocznych, jeśli ktoś zauważył błąd to proszę podejść do zakrystii. Wymienianki jednorazowe można wrzucać z dobrowolną ofiarą do skarbony w kaplicy Matki Bożej. Za zmarłych w wymieniankach pomodlimy się jeszcze w tym tygodniu po mszach św. o g. 8.00 i 18.00.

Okazja do spowiedzi św. jest w naszym kościele od poniedziałku do soboty przed mszami św.

W czwartek 11 XI Narodowe Święto Niepodległości i święto św. Marcina. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy o wywieszenie flag narodowych. W czwartek składka na Stolicę Apostolską.

W minionym tygodniu odeszła od nas: śp. Bożena Jankowiak z ul. Żabikowskiej 62i /pogrzeb odbędzie się we wtorek 9 XI: Msza św. o g. 12.00, a pogrzeb na cmentarzu w Luboniu – Żabikowie o g. 13.00 /. Dobry Jezu a nasz Panie…

Spotkania przygotowujące do bierzmowania w listopadzie:

– grupa z etapu 1 we wtorek 9 XI o godz. 16.30

– grupa 2a w środę 10 XI o godz. 16.45

– grupa 2b we wtorek 16 XI o godz. 16.45.

Podział na grupy oraz inne dodatkowe informacje dla kandydatów znajdują się na tablicy ogłoszeń.

Informujemy, że od Adwentu (od 28 XI) na okres zimowy msza św. wieczorna w niedzielę odprawiana będzie o godz. 19.00 zamiast 21.00.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,9 zł) oraz modlitewnik „Św. Jan Paweł II – Apostoł Miłosierdzia” (10 zł) i miesięcznik dla czcicieli Matki Bożej (7 zł). Można nabywać także Kalendarzyk katolicki /z telefonami, adresami i godzinami mszy św. w okolicznych parafiach/ (7 zł) oraz flagi państwowe, kościelne i maryjne (10 zł).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia. Wolontariuszki Caritas rozprowadzają po mszach św. Kalendarze Adwentowe, w których oprócz czekoladek dzieci otrzymują zadania na każdy dzień adwentu (12 zł) oraz kartki świąteczne (5 zł). Warto zainteresować się, obejrzeć i może zakupić.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dzisiaj przed kościołem dodatkowa składka na Arcybiskupie Seminarium Duchowne.