XXXII Niedziela Zwykła – 6 XI 2022r.

Dzieci, które uczestniczyły w nab. różańcowych, i zebrały całą wyklejankę, prosimy, aby dostarczyły ją podpisaną do zakrystii w celu odebrania nagrody. Nagrody czekają w zakrystii.

Wymienianki roczne przyjmujemy w Biurze Parafialnym (zmiana nastąpi za tydzień w niedzielę 13 XI), a wymienianki jednorazowe z dobrowolną ofiarą proszę wrzucać do skrzynki w kaplicy Matki Bożej. Za zmarłych w wymieniankach pomodlimy się jeszcze w tym tygodniu po mszach św. o g. 8.00 i 18.00.

Okazja do spowiedzi św. jest w naszym kościele od poniedziałku do soboty przed mszami św.

Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu w normalnych godzinach, ale w następnym tygodniu (14-18 XI) będzie nieczynne.

W piątek 11 XI Narodowe Święto Niepodległości i święto św. Marcina. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 12.00, a po nim spotkanie Rycerzy JP II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy o wywieszenie flag narodowych. W piątek składka na Stolicę Apostolską. Z racji Święta Niepodległości została udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W minionym tygodniu odszedł od nas: śp. Bernard Stachowiak z ul. Sikorskiego 19 – pogrzeb odbył się w piątek. Dobry Jezu a nasz Panie…

Terminy spotkań listopadowych dla przygotowujących się do bierzmowania na tablicy ogłoszeń.

Odwiedziny Duszpasterskie – KOLĘDA. Wracamy do tradycyjnej formy z lekką modyfikacją. Wobec znaków czasu rozeznając obecną sytuację podjęliśmy decyzję o sposobie organizacji tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Chętnie odwiedzimy każdą rodzinę naszej parafii, która wcześniej wyrazi taką wolę spotkania. Dlatego uruchomiliśmy system internetowy, który ułatwi organizację zgłoszeń. Najlepszym sposobem zapisów jest formularz online dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej do 15 XII. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu to będzie możliwość zapisania się w formie papierowej. Dziękujemy za życzliwość i już cieszymy się na wspólne spotkanie.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (8 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (8 zł). Można nabywać także Kalendarzyk katolicki /z telefonami, adresami i godzinami mszy św. w okolicznych parafiach/ (12,5 zł) oraz flagi państwowe, kościelne i maryjne (10 zł).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia. Wolontariuszki Caritas rozprowadzają po mszach św. Kalendarze Adwentowe, w których oprócz czekoladek dzieci otrzymują zadania na każdy dzień adwentu (14 zł).

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dzisiaj przed kościołem dodatkowa składka na Arcybiskupie Seminarium Duchowne. Za tydzień po mszach św. Siostry Służebniczki rozprowadzać będą kalendarze z bł. Edmundem na rok 2023.