XXX Niedziela Zwykła – 23 X 2022r.

Dzisiaj gościmy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy głoszą kazania i rozprowadzają po mszy św. kalendarze misyjne na rok 2023. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

Trwa miesiąc różańca św. Zapraszamy na nab. różańcowe od poniedziałku do soboty o g. 17.30, oprócz czwartku kiedy to odmówmy go prywatnie, a w niedzielę ok. g. 8.45. Dzieci zapraszamy szczególnie na różaniec we wtorek /ostatni dziecięcy różaniec/.

Kartki na wymienianki zostały wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Wymienianki roczne przyjmujemy w Biurze Parafialnym (zmiana nastąpi od niedzieli 13 XI), a wymienianki jednorazowe proszę wrzucać do skrzynki w kaplicy Matki Bożej. Zaczniemy je odmawiać od środy 2 XI.

Wolontariuszki naszej parafialnej Caritas będą pełniły dyżur w kościele w najbliższy wtorek 25 X w godz. 16.00-17.00.

W minionym tygodniu odeszły od nas: śp. Maria Kordzińska z ul. Sikorskiego 7 i śp. Maria Miedziarek z ul. Żabikowskiej 62c, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu oraz śp. Anna Pachocka z ul. Sikorskiego 40b /pogrzeb w poniedziałek 24 X: msza u nas o godz. 9.00, a pogrzeb na cmentarzu w Poznaniu -Miłostowie o g. 12.45. Dobry Jezu a nasz Panie …

Nasza młodzież ze szk. średniej przyjmie w tym tygodniu BIERZMOWANIE z rąk ks. bpa Jana Glapiaka w czwartek 27 X o godz. 17.00. W związku z tym:

– próba dla młodzieży w poniedziałek 24 X o godz. 18.45,

– spowiedź św. dla młodzieży, świadków i rodzin bierzmowanych we wtorek 25 X o godz. 18.30,

– bardzo dziękujemy rodzicom kandydatów za ofiary z okazji bierzmowania,

– w czwartek w związku z bierzmowaniem nie będzie różańca dzięcięcego oraz będzie nieczynne Biuro Parafialne.

UWAGA ! Za tydzień zmiana czasu z letniego na zimowy, więc od następnej niedzieli 30 X msze św. wieczorną w niedzielę zamiast o 21.00 odprawiamy o g. 19.00.

Za tydzień we wtorek 1 XI uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę oprócz mszy św. o 13.00. W Luboniu na cmentarzu komunalnym msza św. o godz. 12.00, a na cmentarzu parafialnym o godz. 15.00.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (8 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (8 zł). Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za złożoną składkę gospodarczą na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszego kościoła, która wyniosła w zeszłym tygodniu 4800 zł (w tym 500 zł wpłacone przelewami lub w ofiaromacie na konto parafialne).