XXVIII Niedziela Zwykła – 10 X 2021r.

Dzisiaj przeżywamy w Polsce Dzień Papieski. Wolontariuszki Caritas rozprowadzają przed kościołem Kremówki – ulubione ciastka papieża Jana Pawła II, a po mszy św. zbieramy ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia tzw. Żywy Pomnik Jana Pawła II.

Trwa miesiąc różańca św. Zapraszamy na nab. różańcowe od poniedziałku do soboty o g. 17.30, a w niedzielę ok. g. 8.45. Dzieci zapraszamy szczególnie na różaniec we wtorki i czwartki, kiedy to po wspólnej modlitwie otrzymają pamiątkowy obrazek ze świętym. Dzisiaj na mszy o godz. 10.00 poświęcenie różańców dla dzieci z kl. 3 (obecność obowiązkowa).

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:

– młodzież z grupy 2a na przygotowanie do bierzmowania we wtorek 12 X o godz. 16.30 w kościele;

– ministrantów do kl. 7 włącznie na zbiórkę we wtorek 12 X o godz. 18.30;

– rodziców dzieci z kl. 3 SP na mszę św. i katechezę w środę 13 X o godz. 18.00;

– rycerzy Jana Pawła II w czwartek 14 X o godz. 18.30 /najpierw po mszy św. Koronka do św. JP II/;

– młodzież z grupy 2b na przygotowanie do bierzmowania w piątek 15 X o godz. 16.30 w kościele.

W sobotę 16 X przypada 43 rocznica wyboru św. Jana Pawła II naszego patrona na Stolicę Piotrową. Zapraszamy wszystkich panów /w każdym wieku/ na męski różaniec o godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim.

Dzień odpustu parafialnego św. Jana Pawła II przeżywać będziemy za tydzień, w piątek 22 X. Sumę odpustową o g. 18.30 odprawi ks. Jacek Rogalski – proboszcz parafii p.w. Błog. „Poznańskiej Piątki” w Poznaniu. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną ku czci św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o godz. 8.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

Dzieło Biblijne Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy i duchowości biblijnej do udziału w Kursach Formacji Biblijnej /podstawowym i pogłębionym/. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i u ks. proboszcza.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (5,9 zł). Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli po mszy św. składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej wiele cierpliwości i Bożych darów w pracy wychowawczej.