XXVII Niedziela Zwykła – 3 X 2021r.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w dzieło Adoracji Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe w miniony wtorek 28 IX. Niech Pan obdarza Was wieloma łaskami.

Trwa miesiąc różańca św. Zapraszamy na nab. różańcowe od poniedziałku do soboty o g. 17.30, a w niedzielę ok. g. 8.45. Dzieci zapraszamy szczególnie na różaniec we wtorki i czwartki, kiedy to po wspólnej modlitwie otrzymają pamiątkowy obrazek ze świętym (szczególnie dzieci 1Komunijne z rodzicami). Za tydzień w niedzielę 10 X poświęcenie różańców dla dzieci z kl. 3 podczas mszy św. dziecięcej o godz. 10.00 (obecność obowiązkowa).

W minionym czasie odeszli od nas: śp. Jadwiga Urban z ul. Osiedlowej 20 i śp. Zofia Cieślewicz z ul. Żabikowskiej 56, których pogrzeby już się odbyły oraz śp. Antoni Pająk z ul. Żabikowskiej 56  /pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 4 X: msza o godz. 11.45 u nas, a pogrzeb na cmentarzu przy ul. Bluszczowej o g. 13.00/. Dobry Jezu a nasz Panie …

Ministrantów z kl. 8 i starszych zapraszamy na zbiórkę we wtorek 5 X o godz. 18.30 w kościele.

Spotkania przygotowujące do bierzmowania w październiku:

– grupa z etapu 1 we wtorek 5 X o godz. 16.30

– grupa 2a we wtorek 12 X o godz. 16.30

– grupa 2b w piątek 15 X o godz. 16.30.

Podział na grupy oraz inne dodatkowe informacje dla kandydatów znajdują się na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu mamy 1 czwartek miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi św., a potem msza św. i spotkanie członków Żywego Różańca.

Przeżywamy Rok św. Józefa. W czwartek 7 X w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu Ks. Abp Stanisław Gądecki dokona aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Św. Józefowi.Z tej okazji organizujemy Pielgrzymkę Lubońską do sanktuarium św. Józefa w Puszczykówku w najbliższą sobotę 9 X. Spotykamy się na miejscu, Msza św. o godz. 10.00, a potem wspólna modlitwa i zawierzenie naszych parafii i rodzin św. Józefowi. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania /samochodami lub rowerami/.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dwumiesięcznik „Misyjne Drogi” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,9 zł) oraz książeczka „Różaniec z Prymasem Tysiąclecia” /tj. rozważania do różańca napisane przez bł. Stefana Wyszyńskiego/ (5 zł).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości.

Za tydzień w niedzielę 10 X Dzień Papieski – wolontariuszki naszej Caritas będą rozprowadzać Kremówki – ulubione ciastka papieża Jana Pawła II, a także jak słyszeliśmy w odczytanym liście będzie zbiórka przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia tzw. Żywy Pomnik Jana Pawła II.