XXVI Niedziela Zwykła – 26 IX 2021r.

Organizujemy Jerycho Różańcowe 24 godz. połączone z Dniem Adoracji Najśw. Sakramentu w naszym kościele od wtorku 28 IX g. 8.00 do środy 29 IX g. 8.00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i wejścia do kościoła, ale ze względów organizacyjnych (kościół będzie otwarty 24 h) prosimy o wpisanie się chętnych na listę w kaplicy Matki Bożej.

Wolontariuszki Parafialnej Caritas wznawiają dyżury w kościele, w każdy ostatni wtorek miesiąca w godz. 16-17. Najbliższy dyżur w ten wtorek 28 IX.

Ministrantów czytających oraz lektorów zapraszamy na zbiórkę we wtorek 28 IX o godz. 18.30 w kościele.

Od piątku rozpoczynamy październik – miesiąc różańca św. Zapraszamy na nab. różańcowe w tym tygodniu w piątek i w sobotę o g. 17.30, a w niedzielę po rannej mszy św., czyli ok. 8.45.

W tym tygodniu:

1 piątek miesiąca /adoracja Najśw. Sakr. po rannej mszy św. do godz. 9.00 i od g. 15.00 do 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, spowiedź św. od g. 16.30 do 18.00/. Odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 9.00 /warto pomyśleć o osobach nie wychodzących z domu/,

1 sobota miesiąca – po rannej mszy św. nab. do Matki Bożej.

Nasza młodzież z kl. 1 szk. średniej przyjmie sakrament bierzmowania w sobotę 2 X o godz. 14.00 w naszym kościele z rąk ks. bp. Szymona Stułkowskiego. W związku z tym: próba dla młodzieży w czwartek 30 IX o godz. 18.30, a spowiedź dla młodzieży, rodziców i świadków w piątek 1 X o godz. 18.30.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem (6 zł), dwumiesięcznik „Misyjne Drogi” (5 zł) oraz książeczka „Różaniec z Prymasem Tysiąclecia” /tj. rozważania do różańca napisane przez bł. Stefana Wyszyńskiego/ (5 zł).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu składka gospodarcza wyniosła 4400 zł, którą przeznaczymy na sfinansowanie projektu Domu Parafialnego. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom, także składającym jeszcze daninę diecezjalną.

Dzisiaj gościmy Siostry Służebniczki, które po mszach św. rozprowadzają kalendarze na rok 2022.

Z okazji Roku Świętego Józefa organizujemy dekanalną pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Puszczykowie w sobotę 9 X. Wspólna msza św. w tamtejszym kościele o godz. 10.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.