XXV Niedziela Zwykła – 19 IX 2021r.

Dzisiaj przeżywamy 55 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W orędziu jakie skierował z tej okazji Ojciec święty Franciszek, wzywani jesteśmy do odpowiedzialnego korzystania z mediów oraz do autentycznego przekazu międzyludzkiego, opartego na słowach „Chodź i zobacz” (J 1,46)

Rezerwację intencji na I półrocze 2022 r. przyjmujemy od jutra. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty po rannych mszach św. w Biurze Parafialnym oraz popołudniu w poniedziałek i czwartek w godz. 16.00 – 17.30.

W tym tygodniu odbędą się spotkania:

rodziców młodzieży z etapu 3 przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 20 IX o godz. 18.00,

młodzieży z etapu 2 z grupy 2a we wtorek 21 IX o godz. 16.30,

młodzieży z etapu 2 z grupy 2b w środę 22 IX o godz. 16.30,

nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. w środę 22 IX o godz. 18.45,

młodzieży z etapu 3 w piątek 24 IX o godz. 19.00 w kościele /próba bierzmowania/.

Chłopców od kl. 1 szk. podst. zapraszamy, aby zostali ministrantami. Rodziców proszę, aby umożliwili synom podjęcie tej pięknej posługi. Chętnych zapraszam po mszach św. do zakrystii.

Organizujemy Jerycho Różańcowe 24 godz. połączone z Dniem Adoracji Najśw. Sakramentu w naszym kościele od wtorku 28 IX g. 8.00 do środy 29 IX g. 8.00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i wejścia do kościoła, ale ze względów organizacyjnych (kościół będzie otwarty 24 h) prosimy o wpisanie się chętnych na listę w kaplicy Matki Bożej.

Wolontariuszki Parafialnej Caritas wznawiają dyżury w kościele, w każdy ostatni wtorek miesiąca w godz. 16-17. Najbliższy dyżur w następny wtorek 28 września.

Różaniec z prośbą o ustrzeżenie przed klęskami, o ustanie epidemii i we wszelkich naszych intencjach odmawiamy codziennie przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł) oraz książeczka „Różaniec z Prymasem Tysiąclecia” (5 zł).

Po każdej mszy św. niedzielnej dzieci mają do odbioru w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia. Podczas mszy św. o g. 10.00 losujemy 5 nagród spośród dobrze rozwiązanych „Ziarenek”.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Bardzo dziękuję ofiarodawcom, którzy w zeszłym tygodniu wsparli zbiórkę na KUL i szk. katolickie, zebraliśmy 650 zł. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, czyli po mszy św. składka gospodarcza na upiększanie naszej świątyni i budowę Domu Parafialnego.

Za tydzień gościć będziemy Siostry Służebniczki, które po mszach św. będą rozprowadzać kalendarze na rok 2022.