XXV Niedziela Zwykła – 18 IX 2022r.

Dzisiaj przeżywamy 56 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W orędziu jakie skierował z tej okazji Ojciec święty Franciszek, wzywani jesteśmy do odpowiedzialnego słuchania drugiego człowieka, zwłaszcza „uchem serca” zgodnie ze słowami św. Augustyna: „Nie miejcie serca w uszach, ale uszy w sercu”.

W minionym tygodniu odeszła od nas: śp. Antonina Kufel z ul. Żabikowskiej 58 /pogrzeb odbył się w piątek/. Dobry Jezu a nasz Panie ....

W tym tygodniu odbędą się spotkania:

młodzieży z etapu 2 z grupy 2a w poniedziałek 19 IX o godz. 18.45,

członków rady duszpasterskiej i ekonomicznej – we wtorek 20 IX o godz. 18.30,

młodzieży z etapu 2 z grupy 2b w czwartek 22 IX o godz. 18.45,

rodziców młodzieży z etapu 3 przygotowania do bierzmowania, która za miesiąc przystąpi do tego sakramentu w naszym kościele – w piątek 23 IX o godz. 18.00,

Chłopców od kl. 1 szk. podst. zapraszamy, aby zostali ministrantami. Rodziców proszę, aby umożliwili synom podjęcie tej pięknej posługi. Chętnych zapraszam po mszach św. do zakrystii.

Organizujemy Jerycho Różańcowe 24 godz. połączone z Dniem Adoracji Najśw. Sakramentu w naszym kościele od środy 28 IX g. 8.00 do czwartku 29 IX g. 8.00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i wejścia do kościoła, ale ze względów organizacyjnych (kościół będzie otwarty 24 h) prosimy o wpisanie się chętnych na listę w kaplicy Matki Bożej.

Wolontariuszki Parafialnej Caritas wznawiają dyżury w kościele, w każdy ostatni wtorek miesiąca w godz. 16-17. Najbliższy dyżur w następny wtorek 27 września.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (8 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik” (8,00 zł) dodatkowo wydanie kwartalne Przewodnika Katolickiego Historia cz.3 – „Wielkopolska pod okupacją” (7 zł).

Dzieci mają do odbioru w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Bardzo dziękuję ofiarodawcom, którzy w zeszłym tygodniu wsparli zbiórkę na jadłodajnie, zebraliśmy 5670 zł oraz 50 kg żywności.

Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, czyli po mszy św. składka gospodarcza na upiększanie naszej świątyni i budowę Domu Parafialnego. Załatwiamy wszystkie sprawy związane z pozwoleniami na budowę. Konstruktorzy wyliczyli, że ze względu na trudny teren budynek parafialny musi stać na 30 palach wbitych w ziemię, co niestety przedroży koszty fundamentów.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wśród solenizantów tego tygodnia jest ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, który dzisiaj obchodzi dzień imienin, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. w intencji Solenizanta w Katedrze jutro, w poniedziałek 19 IX o g. 10.00.