XXIX Niedziela Zwykła – 16 X 2022r.

Dzisiaj przypada 44 rocznica wyboru św. Jana Pawła II naszego patrona na Stolicę Piotrową, a w Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Wolontariuszki Caritas rozprowadzają przed kościołem Kremówki – ulubione ciastka papieża Jana Pawła II, a tydzień temu zebraliśmy 1600 zł jako ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia tzw. Żywy Pomnik Jana Pawła II. Wszystkim dziękujemy.

Biuro Parafialne jutro, w poniedziałek 17 X, będzie nieczynne. Dodatkowo będzie czynne we wtorek 18 X o godz. 17.00. W środę i w czwartek czynne w normalnych godzinach.

Trwa miesiąc różańca św. Zapraszamy na nab. różańcowe od poniedziałku do soboty o g. 17.30, a w niedzielę ok. g. 8.45. Dzieci zapraszamy szczególnie na różaniec we wtorki i czwartki, kiedy to po wspólnej modlitwie otrzymują pamiątkowe naklejki. Dzisiaj poświęcenie różańców dla dzieci z kl. 3 podczas mszy św. dziecięcej o godz. 11.30.

Służbę Liturgiczną zapraszamy na zbiórkę we wtorek 18 X o godz. 18.30 w sprawie odpustu parafialnego.

Młodzież z grupy 2b zapraszamy na spotkanie w środę 19 X o godz. 18.45 w kościele.

Wolontariuszki Caritas i osoby chętne do pracy w Parafialnym Zespole Caritas zapraszamy na spotkanie w czwartek 20 X po mszy św.

Dzień odpustu parafialnego św. Jana Pawła II przeżywać będziemy w sobotę 22 X. Sumę odpustową o g. 12.00 odprawi ks. Krystian Gramza – nasz były wikariusz, który obecnie pracuje w parafii p.w. Świętej Rodziny w Poznaniu. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym szczególnym dniu dla naszej wspólnoty parafialnej. Po mszy św. wolontariuszki Caritas rozprowadzać będą Kremówki – ulubione ciastka naszego patrona.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2023. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

Kartki na wymienianki zostały wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Wymienianki roczne przyjmujemy w Biurze Parafialnym (zmiana nastąpi od niedzieli 13 XI), a wymienianki jednorazowe proszę wrzucać do skrzynki w kaplicy Matki Bożej. Zaczniemy je odmawiać od środy 2 XI.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,9 zł).

Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, czyli po mszy św. przed kościołem dodatkowa składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszego kościoła. Bardzo dziękuję za zrozumienie tych potrzeb. Mszę św. w intencji ofiarodawców odprawimy podczas sumy odpustowej.