XXIV Niedziela Zwykła – 12 IX 2021r.

Dzisiaj przeżywamy w Polsce beatyfikację ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej, która odbywa się w Warszawie o godz. 12.00. Przez ręce nowych błogosławionych przedstawiajmy nasze trudne sprawy dobremu Bogu.

W tym tygodniu odbędą się spotkania:

młodzieży z naszej parafii z kl. 7 SP w poniedziałek 13 IX o godz. 18.45 /zapisy do przygotowania do bierzmowania/,

katechetów w środę 15 IX o godz. 18.45,

wolontariuszek Caritas i osób chętnych do pracy w Parafialnym Zespole Caritas w czwartek 16 IX po mszy św. w Centrum Organizacji Pozarządowych,

rodziców dzieci z kl. 3 SP, które zostały zapisane do przygotowania się do 1 Komunii Św. w naszej parafii w piątek 17 IX o godz. 18.00 w kościele

służby liturgicznej (można zabrać rodzeństwo i rodziców) wraz z rowerami w sobotę 18 IX o godz. 10.00 /jedziemy na wspólny rajd rowerowy do Puszczykowa/, powrót ok. g. 13.00.

Wszelkie informacje na temat przygotowania do bierzmowania wszystkich roczników znajdują się na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej. Rodziców młodzieży, która ma przyjąć bierzmowanie w naszej parafii w sobotę 2 X zapraszamy na spotkanie w następny poniedziałek 20 IX o godz. 18.00 w kościele.

Chłopców od kl. 1 szk. podst zapraszamy, aby zostali ministrantami. Rodziców proszę, aby umożliwili synom podjęcie tej pięknej posługi. Chętnych zapraszam po mszach św. do zakrystii.

Organizujemy Jerycho Różańcowe 24 godz. połączone z Dniem Adoracji Najśw. Sakramentu w naszym kościele od wtorku 28 IX g. 8.00 do środy 29 IX g. 8.00. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i wejścia do kościoła, ale ze względów organizacyjnych (kościół będzie otwarty 24 h) prosimy o wpisanie się chętnych na listę w kaplicy Matki Bożej.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” (5,9 zł) oraz książeczka „Różaniec z Prymasem Tysiąclecia” (5 zł).

Dzieci mają do odbioru w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu na pomoc uchodźcom z Afganistanu zebraliśmy 2000 zł. Ofiarodawcom dziękujemy.

Dzisiaj po mszach św. zbiórka na KUL i szk. katolickie. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli po mszy św. składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszej świątyni.

Serdecznie zapraszamy na Festyn Charytatywny, podczas którego zbierane będą środki pieniężne na leczenie nowotworu złośliwego, pochodzącej z Lubonia, pani Marzeny Jasik-Bury w sobotę 18 IX popołudniu na terenie Sióstr Służebniczek w Luboniu koncerty, loteria fantowa, zamek dmuchany i wiele innych atrakcji. Szczegóły na plakacie na drzwiach kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wśród solenizantów tego tygodnia jest ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, który obchodzi w sobotę 18 IX dzień imienin, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. w intencji Solenizanta w Katedrze w sobotę 18 IX o g. 10.00.