XXIII Niedziela Zwykła – 5 IX 2021r.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii, za przestrzeganie zasad wynikających z czasu epidemii: maseczki zasłaniające twarz i bezpieczny odstęp w kościele.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Afgańczykami /na każdej mszy św. modlimy się w ich intencji, a po mszy można złożyć do puszek dowolną ofiarę, którą przekażemy potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska/.

Dzisiaj także na mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów z kl. 1 SP rozpoczynających naukę.

Od dzisiaj odprawiamy już mszę św. niedzielną o godz. 15.00.

Wolontariuszki naszej parafialnej Caritas serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w wakacyjnych akcjach Caritasu.

Służbę Liturgiczną ze szk. podst. zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek 7 IX o godz. 18.30.

Rodziców dzieci z kl. 3 SP zapraszamy po mszy św. do zakrystii po odbiór karty zgłoszeniowej w celu zapisania do przygotowania do 1 Komunii. Wypełnione karty przyjmuje ks. proboszcz osobiście w godzinach urzędowania biura parafialnego jeszcze do piątku 10 IX.

Rycerze Jana Pawła II mają spotkanie w najbliższy czwartek 9 IX po mszy św. wieczornej zakończonej Koronką do św. Jana Pawła II. Mężczyzn chętnych do pogłębiania swojej świętości przez ducha patriotyzmu i pogłębianie nauczania Jana Pawła II zapraszamy na to spotkanie.

Dla młodzież przygotowującej się do bierzmowania – wszelkie informacje pojawią się w najbliższych dniach na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń z tyłu kościoła /podział na grupy i terminy spotkań wrześniowych/.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną ku czci św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o godz. 8.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik” (5,90 zł) oraz książeczka „Dwie beatyfikacje” – duchowe przygotowanie do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej (4 zł) oraz miesięcznik „Tota Tua” dla oddanych Matce Bożej (proponowana cena 7 zł).

Po każdej mszy św. niedzielnej dzieci mają do odbioru w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia. Podczas mszy św. o g. 10.00 będziemy losować 5 nagród spośród dobrze rozwiązanych „Ziarenek”.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Za tydzień po mszach św. dodatkowa składka na KUL i szk. katolickie.