XXII Niedziela Zwykła – 29 VIII 2021r.

Od jutra wracamy do rozkładu mszy św. sprzed wakacji, czyli w dni powszednie są msze św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedzielę msze św. o 8.00, 10.00, 12.00, 15.00 i 21.00.

W środę 1 IX przypada 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na mszy o g. 18.00 w intencji wszystkich zabitych i pomordowanych mieszkańców Lubonia w obronie naszej Ojczyzny.

Msza św. rozpoczynająca Nowy Rok Szkolny dla dzieci i młodzieży w najbliższy piątek 3 IX o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Rodziców i uczniów naszej szkoły do wspólnej modlitwy. Spowiedź św. w czwartek w godz. 17.00 – 18.00 i w piątek 16.00 – 17.30. Uczniów kl. 1 SP zapraszamy na mszę św. w następną niedzielę 5 IX o godz. 10.00 – z tornistrami i przyborami szkolnymi, które im poświęcimy.

W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Maria Kuźniarek z ul. Osiedlowej 1 /pogrzeb odbył się w środę/ i śp. Bronisław Tomkowiak z ul. Sikorskiego 41 /pogrzeb odbędzie się w środę 1 IX: msza św. o godz. 12.00, a pogrzeb w Luboniu Żabikowie o godz. 13.00/. Dobry Jezu a nasz Panie ….

W tym tygodniu:

1 czwartek miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi św., a potem msza św. i spotkanie członków Żywego Różańca,

1 piątek miesiąca /adoracja Najśw. Sakr. po rannej mszy św. do godz. 9.00 i od g. 15.00 do 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, spowiedź św. od g. 16.00 do 17.30/. Odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 9.00 /warto pomyśleć o osobach nie wychodzących z domu/,

1 sobota miesiąca – po rannej mszy św. nab. do Matki Bożej.

Dla młodzieży z byłej kl. 7 i 8, która uczestniczyła w minionym roku w przygotowaniu do bierzmowania, wszelkie informacje i ostatnie terminy rozmów z ks. proboszczem znajdują się na parafialnej stronie w zakładce „Bierzmowanie”.

Rodziców dzieci, które mają w 2022 r. przystąpić do 1 Komunii zapraszamy po mszy św. do zakrystii po odbiór karty zgłoszeniowej. Wypełnione karty rodzice wraz z dzieckiem przynoszą do Biura Parafialnego w godzinach urzędowania do piątku 10 IX.

Piesza pielgrzymka do Tulec wyruszy tradycyjnie w niedzielę 5 IX z pl. E. Bojanowskiego w Luboniu. Szczegóły na plakacie i w internecie.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik” (5,90 zł) oraz książeczka „Dwie beatyfikacje” – duchowe przygotowanie do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej (4 zł).

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu składka gospodarcza na upiększanie naszej świątyni i budowę Domu Parafialnego wyniosła 4320 zł. Bardzo dziękuję ofiarodawcom.