XVIII Niedziela Zwykła – 31 VII 2022r.

Wakacyjny porządek mszy św. tzn. w niedzielę nie ma mszy św. o godz. 13.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00. Spowiedź św. codziennie w dni powszednie jest ok. 20 min przed mszą św. Biuro Parafialne czynne tylko w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30.

W minionym tygodniu odeszła od nas: śp. Stefania Bręczewska z ul. Żabikowskiej 56 /pogrzeb odbędzie się w środę 3 VIII: msza św. o godz. 12.00, a pogrzeb na cmentarzu w Luboniu Żabikowie o godz. 13.00/. Dobry Jezu a nasz Panie ….

W tym tygodniu:

1 czwartek miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.00 do 18.00, różaniec, a potem msza św. w intencji członków Żywego Różańca,

1 piątek miesiąca /msze św. o godz. 8.00 i 18.00, adoracja Najśw. Sakr. po rannej mszy św. do godz. 9.00 i od g. 15.00 do 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, spowiedź św. od g. 17.00 do 18.00/. Odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 9.00,

1 sobota miesiąca – jest ranna msza św. o godz. 8.00, a po niej nab. do Matki Bożej.

Przypominamy o prowadzonej akcji zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Przybory szkolne można przynosić do kościoła i składać do kosza w kaplicy Miłosierdzia Bożego jeszcze 2 tygodnie do 15 VIII.

Dla młodzieży, która uczestniczyła w minionym roku w przygotowaniu do bierzmowania, wszelkie informacje i terminy spotkań sierpniowych znajdują się na parafialnej stronie w zakładce „Bierzmowanie”.

Rodziców dzieci, które mają w 2023 r. przystąpić do 1 Komunii zapraszamy po mszy św. do zakrystii po odbiór karty zgłoszeniowej.

Planujemy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu z Jerychem Różańcowym w piątek 12 VIII. Prosimy o zapisywanie się chętnych na poszczególne godziny do prowadzenia różańca – lista wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej.

Siostry służebniczki NMP serdecznie zapraszają na wspólne świętowanie odpustu bł. Edmunda Bojanowskiego. Uroczystość odbędzie się w sobotę 6 sierpnia 2022r. Plan na plakacie na drzwiach kościoła.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem (9,5 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik” na wakacje (14,9 zł), a także z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – mamy jeszcze breloczki do kluczy z św. Krzysztofem i Matką Bożą (3 zł).

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu na pojazdy dla misjonarzy zebraliśmy 1900 zł. Ofiarodawcom dziękujemy. Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na KUL i szkoły katolickie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i proszę, aby nie zapomnieli o Panu Bogu /modlitwie i niedzielnej mszy św./.