XVII Niedziela Zwykła – 24 VII 2022r.

Dzisiaj, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po wszystkich Mszach św. ma miejsce błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji można też wesprzeć akcję zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. /modlitwa po ogłoszeniach, a pokropienie wodą św. przy zakrystii – objeżdżamy kościół od strony zakrystii i wyjeżdżamy przy krzyżu misyjnym/.

Wakacyjny porządek mszy św. tzn. w niedzielę nie ma mszy św. o godz. 13.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00. Spowiedź św. codziennie w dni powszednie jest ok. 20 min przed mszą św. Biuro Parafialne czynne tylko w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30.

W minionym tygodniu odszedł od nas: śp. Kazimierz Krawczyk z ul. Żabikowskiej 48 /pogrzeb odbył się w piątek/. Dobry Jezu a nasz Panie ….

Przypominamy o prowadzonej akcji zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Potrzebne jest wszystko: od plecaków, piórników po długopisy, kredki, ołówki, farbki, teczki, zeszyty oraz inne rzeczy przydatne każdego dnia w szkole. Przybory szkolne można przynosić do kościoła i składać do kosza w kaplicy Miłosierdzia Bożego do 15 VIII.

Dla młodzieży, która uczestniczyła w minionym roku w przygotowaniu do bierzmowania, wszelkie informacje i terminy znajdują się na parafialnej stronie w zakładce „Bierzmowanie”.

Rodziców dzieci, które mają w 2023 r. przystąpić do 1 Komunii zapraszamy po mszy św. do zakrystii po odbiór karty zgłoszeniowej.

Planujemy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu z Jerychem Różańcowym w piątek 12 VIII. Prosimy o zapisywanie się chętnych na poszczególne godziny do prowadzenia różańca – lista wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną ku czci św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o godz. 18.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (8 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik” na wakacje (14,9 zł), a także modlitewnik do św. Michała Archanioła (13 zł) oraz z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – mamy breloczki do kluczy z św. Krzysztofem i Matką Bożą (3 zł).

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości, zwłaszcza dziękujemy za składkę gospodarczą sprzed tygodnia, która wyniosła 3900 zł + ofiary wpłacane na konto parafialne.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i proszę, aby nie zapomnieli o Panu Bogu /modlitwie i niedzielnej mszy św./.