XVI Niedziela Zwykła – 18 VII 2021r.

Wakacyjny porządek mszy św. tzn. w niedzielę nie ma mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00. Spowiedź św. codziennie w dni powszednie jest ok. 20 min przed mszą św.

W minionym tygodniu odeszła od nas: śp. Maria Jarmaczyk z ul. Sikorskiego 11 /pogrzeb odbył się w piątek/. Dobry Jezu a nasz Panie ….

Wolontariuszki naszej parafialnej Caritas informują, że w miesiącu lipcu i sierpniu prowadzą akcję zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z Białorusi. Potrzebne jest wszystko: od plecaków, piórników po długopisy, kredki, ołówki, farbki, teczki, zeszyty oraz inne rzeczy przydatne każdego dnia w szkole. Przybory szkolne można przynosić do kościoła i składać do kosza w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Młodzież z kl. 7 i 8, która uczestniczyła w minionym roku w przygotowaniu do bierzmowania do końca wakacji musi spotkać się w Biurze Parafialnym z ks. Proboszczem, aby podsumować tę część przygotowania. Na stronie parafialnej w zakładce „Bierzmowanie” znajdują się wszelkie informacje i terminy dla nich.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną ku czci św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o godz. 18.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

Za tydzień wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, dlatego w sobotę i w niedzielę 24/25 VII, po wszystkich Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji można też będzie wesprzeć akcję zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik”  na wakacje (8,9 zł), a także książkę ks. Jana Frąckowiaka „Wiara – podręczny przewodnik” (To książka dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, jak radzić sobie z kryzysami w wierze i jak przekonać własne serce, by chciało kochać Boga) – koszt to 25 zł oraz z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – mamy breloczki do kluczy z św. Krzysztofem i św. JP II (3 zł).

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dziękuję wpłacającym jeszcze daninę diecezjalną.

Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, czyli dodatkowa składka gospodarcza po mszy św. przed kościołem przeznaczona na budowę Domu Parafialnego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i proszę, aby nie zapomnieli o Panu Bogu /modlitwie i niedzielnej mszy św./.