XV Niedziela Zwykła – 11 VII 2021r.

Wakacyjny porządek mszy św. tzn. w niedzielę nie ma mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00. Spowiedź św. codziennie w dni powszednie jest ok. 20 min przed mszą św.

Odeszli od nas śp. Krystyna Gostyńska z ul. Żabikowskiej 62b /pogrzeb odbędzie się we wtorek 13 VII na cmentarzu górczyńskim o g. 12.30, a msza św. u nas w poniedziałek 12 VII o godz. 18.00/ i śp. Eugeniusz Kręzel z ul. Osiedlowej 9 /pogrzeb odbędzie się we wtorek 13 VII: msza św. o godz. 12.00, pogrzeb w Luboniu Żabikowie o g. 13.00/. Dobry Jezu a nasz Panie …

Wolontariuszki naszej parafialnej Caritas informują, że w miesiącu lipcu i sierpniu prowadzą akcję zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z Białorusi. Potrzebne jest wszystko: od plecaków, piórników po długopisy, kredki, ołówki, farbki, teczki, zeszyty oraz inne rzeczy przydatne każdego dnia w szkole. Przybory szkolne można przynosić do kościoła i składać do kosza w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Młodzież z kl. 7 i 8, która uczestniczyła w minionym roku w przygotowaniu do bierzmowania do końca wakacji musi spotkać się w Biurze Parafialnym z ks. Proboszczem, aby podsumować tę część przygotowania. Na stronie parafialnej w zakładce bierzmowanie pojawią się terminy spotkań. Prosimy, aby młodzież na nie przyszła wybierając sobie dowolny termin dla swojej klasy w zależności od planowanych wyjazdów.

Przypominamy, że w naszej Archidiecezji systematycznie rozwija się dzieło katechezy dorosłych. Absolwenci Szkoły Katechistów służą konkretną pomocą w parafiach prowadząc katechezę z przygotowującymi się do sakramentów lub pomagają w innych działaniach duszpasterskich. Zachęcamy chętnych parafian do zaproponowania gotowości podjęcia się tej posługi. Zapisy na kolejny rok formacyjny już się zaczęły, szczegóły można znaleźć na stronie www.katecheza.pl.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik”  na wakacje (8,9 zł), a także książkę ks. Jana Frąckowiaka „Wiara – podręczny przewodnik” (To książka dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, jak radzić sobie z kryzysami w wierze i jak przekonać własne serce, by chciało kochać Boga) – koszt to 25 zł oraz z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – mamy breloczki do kluczy z św. Krzysztofem i św. JP II (3 zł).

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli dodatkowa składka gospodarcza przed kościołem z przeznaczeniem na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszego kościoła. W najbliższym czasie uda nam się podpisać akt notarialny przekazania ziemi, na której znajduje się kościół i ma być budowany Dom Parafialny.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i proszę, aby nie zapomnieli o Panu Bogu /modlitwie i niedzielnej mszy św./.