XIX Niedziela Zwykła – 8 VIII 2021r.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii, za przestrzeganie zasad wynikających z czasu epidemii: maseczki zasłaniające twarz i bezpieczny odstęp w kościele.

Do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek mszy św. tzn. w niedzielę nie ma mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00. Spowiedź św. codziennie w dni powszednie jest ok. 20 min przed mszą św.

Przypominamy o prowadzonej akcji zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z Białorusi. Przybory szkolne można przynosić do kościoła i składać do kosza w kaplicy Miłosierdzia Bożego jeszcze w tym tygodniu, czyli do 15 VIII. Za przyniesione już przybory serdecznie dziękujemy.

Dla młodzieży z byłej kl. 7 i 8, która uczestniczyła w minionym roku w przygotowaniu do bierzmowania, wszelkie informacje i terminy spotkań sierpniowych znajdują się na parafialnej stronie w zakładce „Bierzmowanie”.

Rodziców dzieci, które mają w 2022 r. przystąpić do 1 Komunii zapraszamy po mszy św. do zakrystii po odbiór karty zgłoszeniowej.

Za tydzień w niedzielę 15 VIII przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. normalnie jak w niedziele wakacyjne. Nasza parafialna Caritas przed każdą Mszą św. rozprowadzać będzie bukieciki ziół i kwiatów, które poświęcimy podczas Mszy św. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne normalnie, ale w następnym tygodniu od poniedziałku 16 VIII do piątku 20 VIII będzie nieczynne z powodu urlopu ks. proboszcza.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik” na wakacje (8,9 zł) a także miesięcznik „Tota Tua” dla oddanych Matce Bożej (proponowana cena 7 zł).

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Bardzo dziękujemy tym, którzy wsparli poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Europie. Zebraliśmy 2500 zł.

Dzisiaj przed kościołem dodatkowa zbiórka do puszek na KUL i szk. katolickie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Jutro imieniny obchodzi ks. kan. Roman – życzymy mu wielu łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej w Archiwum i w naszej parafii, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i proszę, aby nie zapomnieli o Panu Bogu /modlitwie i niedzielnej mszy św./.