XIX Niedziela Zwykła – 7 VIII 2022r.

Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zwróćmy uwagę na ten problem, starajmy się pomóc uzależnionym, dobrym słowem i modlitwą prowadzić ich do wyleczenia z nałogu. Prosimy rodziców, by zwracali uwagę na ten problem wśród dzieci i młodzieży.

Do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek mszy św. tzn. w niedzielę nie ma mszy św. o godz. 13.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00. Biuro Parafialne czynne tylko w poniedziałki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30.

Przypominamy o prowadzonej akcji zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Przybory szkolne można przynosić do kościoła i składać do kosza w kaplicy Miłosierdzia Bożego jeszcze w tym tygodniu, czyli do 15 VIII. Za przyniesione już przybory serdecznie dziękujemy.

Dla młodzieży, która uczestniczyła w minionym roku w przygotowaniu do bierzmowania, wszelkie informacje i terminy spotkań sierpniowych znajdują się na parafialnej stronie w zakładce „Bierzmowanie”.

Rodziców dzieci, które mają w 2023 r. przystąpić do 1 Komunii zapraszamy po mszy św. do zakrystii po odbiór karty zgłoszeniowej.

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z Jerychem Różańcowym w najbliższy piątek 12 VIII w godz. 8.00 – 18.00. Prosimy o zapisywanie się chętnych na poszczególne godziny do prowadzenia różańca – lista wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej, a wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu. Okazja do spowiedzi św. będzie w godz. 8.00-9.00 i 16.00-18.00.

Za tydzień w poniedziałek 15 VIII przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. normalnie jak w niedziele wakacyjne. Nasza parafialna Caritas przed każdą Mszą św. rozprowadzać będzie bukieciki ziół i kwiatów, które poświęcimy podczas Mszy św. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

Przypominamy, że zbieramy leki i opatrunki dla bezdomnych. Można je przynosić do zakrystii.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (8 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik” na wakacje (14,9 zł), a także z okazji zbliżającego się święta państwowego i maryjnego mamy flagi państwowe, kościelne i maryjne (12 zł).

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dzisiaj przed kościołem dodatkowa zbiórka do puszek na KUL i szk. katolickie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. We wtorek imieniny obchodzi ks. kan. Roman – życzymy mu wielu łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej w Archiwum i w naszej parafii, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. w intencji ks. Romana w następną niedzielę 14 VIII o godz. 10.00. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i proszę, aby nie zapomnieli o Panu Bogu /modlitwie i niedzielnej mszy św./.