XIV Niedziela Zwykła – 4 VII 2021r.

Od dzisiaj wchodzimy w wakacyjny porządek mszy św. tzn. w niedzielę nie ma mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00. Kościół otwarty codziennie od g. 8.00.

Nabożeństwa cotygodniowe:

– w poniedziałek o g. 18.00 Msza św. z nowenną ku czci św. Jana Pawła II,

– w środę o g. 18.00 Msza św. z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy,

– w czwartek o godz. 18.00 Msza św. z litanią do św. Józefa.

Spowiedź św. jest codziennie w dni powszednie ok. 20 min przed mszą św. Prosimy nie przychodzić na ostatnią chwilę.

Odeszli od nas śp. Janina Kujawa z ul. Kościuszki 41 /pogrzeb odbył się w sobotę 3 VII/, śp. Stanisław Kostka z ul. Żabikowskiej 62c /pogrzeb odbędzie się w piątek 9 VII: msza św. o godz. 12.00, pogrzeb w Luboniu Żabikowie o g. 13.00/. Dobry Jezu a nasz Panie …

Biuro Parafialne w tym tygodniu nieczynne od poniedziałku 5 VII do środy 7 VII. Czynne będzie w czwartek 8 VII popołudniu w normalnych godzinach (16.30-17.30) oraz dodatkowo w sobotę 10 VII przedpołudniem (8.00 – 9.00).

Wolontariuszki naszej parafialnej Caritas informują, że w miesiącu lipcu i sierpniu prowadzą akcję zbiórki przyborów szkolnych i plecaków dla dzieci z Białorusi. Przybory szkolne można przynosić do kościoła i składać do kosza w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Młodzieży z kl. 8, która kończy etap 2 przygotowania do bierzmowania, przypominamy o przyniesieniu aktów chrztu do ks. Proboszcza (termin był 25 VI).

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik”  na wakacje (8,9 zł), a także miesięcznik „Tota Tua” dla oddanych Matce Bożej (proponowana cena 7 zł) oraz książkę ks. Jana Frąckowiaka „Wiara – podręczny przewodnik” (To książka dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, jak radzić sobie z kryzysami w wierze i jak przekonać własne serce, by chciało kochać Boga) – koszt to 25 zł.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła (czy to wpłacane w kościele, w Biurze Parafialnym czy na konto parafialne), za ofiary na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. We wtorek 29 VI na Stolicę Apostolską zebraliśmy 237 zł – Ofiarodawcom dziękujemy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i prosimy, aby nie zapomnieli o Panu Bogu /modlitwie i niedzielnej mszy św./.