XIII Niedziela Zwykła 27 VI 2021r.

W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Piotr Nakonieczny z ul. Żabikowskiej 62k /pogrzeb odbył się w środę 23 VI/, śp. Maria Gaszak z ul. Kościuszki 59 /pogrzeb w poniedziałek 28 VI: msza św. u nas o godz. 9.00, a pogrzeb na cmentarzu w Poznaniu Junikowie o godz. 11.10/ i śp. Joanna Warszajło z ul. Sikorskiego 23 /pogrzeb odbędzie się we wtorek 29 VI: msza św. o godz. 12.00, pogrzeb w Luboniu Żabikowie o g. 13.00/. Dobry Jezu a nasz Panie …

Różaniec z prośbą o ustrzeżenie przed klęskami, o ustanie epidemii i we wszelkich naszych intencjach odmawiamy codziennie przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa czerwcowe do środy zaraz po mszy św.

We wtorek 29 VI uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła – dzień odpustu w Katedrze Poznańskiej. U nas msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Składka przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

W tym tygodniu:

1 czwartek miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.00 do 18.00, różaniec, a potem msza św. w intencji członków Żywego Różańca,

1 piątek miesiąca: /adoracja Najśw. Sakr. po rannej mszy św. do godz. 9.00 i od g. 15.00 do 18.00, odwiedziny chorych z sakramentami od godz. 9.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, spowiedź św. od g. 17.00 do 18.00/,

1 sobota miesiąca – po rannej mszy św. nab. do Matki Bożej.

Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne normalnie, ale w następnym tygodniu nie będzie czynne od poniedziałku do środy (5 – 7 VII).

Spowiedź św. jest tylko w dni powszednie 20 min. przed każdą mszą św. /nie ma spowiedzi w trakcie mszy św./.

Za tydzień, od niedzieli 4 lipca wchodzimy w wakacyjny porządek mszy św. tzn. w niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie od 5 lipca mszy św. rannej o godz. 8.00.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem (6 zł). Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. W zeszłym tygodniu składka gospodarcza na budowę Domu Parafialnego wyniosła 3630 zł. Ofiarodawcom dziękujemy.

Urząd Miasta Lubonia informuje, że dzisiaj do godz. 18.00 można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson bez zapisywania w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Kołłątaja 2.

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i prosimy, aby nie zapomnieli o Panu Bogu /modlitwie i niedzielnej mszy św./.