XII Niedziela Zwykła – 19 VI 2022r.

Bardzo dziękujemy budowniczym ołtarzy, pocztom sztandarowym, asyście liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom, rodzinom, które udekorowały swoje okna i balkony oraz wszystkim parafianom i gościom uczestniczącym w uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. Trwa Oktawa Bożego Ciała: dzisiaj procesja po Mszy św. o g. 11.30, a od poniedziałku do czwartku wieczorna Msza św. o godz. 18.00 połączona z nieszporami i procesją wokół kościoła.

Zapraszamy na zebrania:

– rodziców młodzieży z etapu 1 przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 20 VI o godz. 18.00,

– rodziców młodzieży z etapu 2 przygotowania do bierzmowania we wtorek 21 VI o godz. 18.00,

– rodziców dzieci kl. 2 SP w sprawie 1 Komunii w 2023r. w środę 22 VI o godz. 18.00.

Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022 w najbliższy czwartek 23 VI o godz. 18.00. Zapraszamy Dyrekcję, nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów Szkoły Podst. nr 2.

W piątek 24 VI uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 zakończone litanią i aktem oddania się Najświętszemu Sercu Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę 25 VI wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.  W tym dniu jedziemy na dziękczynną autobusową Pielgrzymkę do Częstochowy, jako dziękczynienie za 10 lat istnienia naszej parafii /szczegóły na plakacie/. Wyjazd o godz. 5.00 sprzed kościoła, powrót ok. g. 22.00. Wyżywienie we własnym zakresie. Koszt to 80 zł. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapisy z wpłatą w Biurze Parafialnym lub zakrystii.

Jubileusz 10-lecia naszej parafii przeżywać będziemy podczas mszy św. w niedzielę 3 VII o godz. 11.30, którą odprawi ks. bp Grzegorz Balcerek. Już dzisiaj wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Informujemy, że w naszym kościele w lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę mszy św. o godz. 13.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00, Biuro Parafialne w wakacje czynne będzie tylko w poniedziałek i w czwartek w godz. 16.30-17.30.

W kaplicy Matki Bożej można nabywać: Przewodnik Katolicki (8 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” na czerwiec (7 zł), dodatkowo wydanie kwartalne Przewodnika Katolickiego Historia cz.2 – „Poznański Czerwiec 1956” (7 zł).  Dzieci do odbioru mają „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła (czy to wpłacane w kościele, w Biurze Parafialnym czy na konto parafialne), za ofiary na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W zeszłym tygodniu na KUL i szkoły katolickie zebraliśmy 600 zł. Ofiarodawcom dziękujemy. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, czyli po mszach św. składka gospodarcza.