XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 VI 2021r.

Zgodnie z nowym zarządzeniem rządu od dzisiaj – niedzieli 13 VI – do naszego kościoła może wejść jednorazowo na Mszę Świętą około 250 osób /nie licząc zaszczepionych/. Od następnej niedzieli 20 VI zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. W związku z tym od dzisiaj nie transmitujemy już mszy św. z naszego kościoła, zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do uczestnictwa w niedzielnej mszy św. bezpośrednio w naszej świątyni.

Dzisiaj przeżywamy drugą turę 1 KOMUNII ŚW. w naszej parafii. 18 dzieci przyjęły Jezusa Eucharystycznego na mszach św. w sobotę i w niedzielę o godz. 12.00. Biały Tydzień dla tych dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzisiaj także po mszy św. dodatkowa składka na KUL i szkoły katolickie.

Różaniec z prośbą o ustanie epidemii i we wszelkich naszych intencjach odmawiamy codziennie przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa czerwcowe zaraz po mszy św.

Rodziców dzieci kończących klasę II zapraszamy do modlitwy i na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek 15 VI o g. 18.00 w kościele w sprawie 1 Komunii Św. w 2022 r.

Spotkanie przygotowujące do bierzmowania:

– młodzież z kl. 8 we wtorek 15 VI o godz. 16.30,

– młodzież z kl. 7 e, f, g w czwartek 17 VI o godz. 15.00.

Wolontariuszki Parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy na mszę św. w czwartek 17 VI o godz. 18.00, a po mszy św. spotkanie w pomieszczeniach OSP. Osoby chętne do pracy na rzecz pomocy potrzebującym serdecznie zapraszamy na spotkanie.

Już dzisiaj informujemy, że w naszym kościele w lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00.

Odszedł od nas: śp. Henryk Kaczmarek z ul. Żabikowskiej 60. Pogrzeb odbył się w środę. Dobry Jezu a nasz Panie ….

W Sanktuarium Bł. Edmunda Bojanowskiego od wtorku 15 VI rozpoczynamy wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach od 19.00 do 21.00, codziennie poza niedzielą. Serdecznie zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik” (5,9 zł). Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła (czy to wpłacane w kościele, w Biurze Parafialnym czy na konto parafialne), za ofiary na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. Za tydzień 3 niedziela miesiąca, czyli dodatkowa składka gospodarcza.