X NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 VI 2021r.

Bardzo dziękujemy budowniczym ołtarzy, pocztom sztandarowym, asyście liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom, rodzinom, które udekorowały swoje okna i balkony oraz wszystkim parafianom i gościom uczestniczącym w uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii. Trwa Oktawa Bożego Ciała: dzisiaj procesja po Mszy św. o g. 10.00, a od poniedziałku do czwartku wieczorna Msza św. o godz. 18.00 połączona z nieszporami i procesją wokół kościoła.

Różaniec z prośbą o ustanie epidemii i we wszelkich naszych intencjach odmawiamy codziennie przed mszą św. wieczorną, czyli o godz. 17.30, a nabożeństwa czerwcowe zaraz po mszy św.

Rycerze Jana Pawła II mają spotkanie w najbliższy czwartek 10 VI po wieczornej mszy św. Wszystkich chętnych mężczyzn serdecznie zapraszamy.

Spotkanie przygotowujące do bierzmowania:

– młodzież z kl. 7 a, b, c, d i innych szkół w czwartek 10 VI o godz. 16.30.

W piątek 11 VI uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 zakończone aktem oddania się Najświętszemu Sercu Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę 12 VI wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Za tydzień w weekend 2 grupa dzieci przystępuje do 1 Komunii Św. w sobotę i w niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 i w związku z tym: grupa sobotnia ma 2 spowiedź i próbę we wtorek o godz. 18.45, a grupa niedzielna w środę o godz. 18.45, w piątek po mszy św., czyli o 18.45 spowiedź św. dla rodziców, chrzestnych i całych rodzin komunijnych.

W Sanktuarium Bł. Edmunda Bojanowskiego od 15 VI rozpoczynamy wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach od 19.00 do 21.00, codziennie poza niedzielą. Serdecznie zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Pragniemy stworzyć grupę osób, które podejmą zobowiązanie 1 godziny adoracji w stały dzień miesiąca, ze szczególną intencją o pokój na świecie. Zapisy w Sanktuarium lub na furcie klasztornej.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik” (5,9 zł) i miesięcznik „Tota Tua” dla oddanych Matce Bożej (proponowana cena 7 zł). Dzieci do odbioru mają w zakrystii „Ziarenka” z ewangelią i zadaniami do zrobienia.

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, Biurze Parafialnym czy wpłacane na konto parafialne. Za tydzień dodatkowa składka do puszek po mszy św. na KUL i szk. katolickie.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii pana Marcina Żukowskiego – animatora wielu wydarzeń religijnych oraz wieloletniego wolontariusza Światowych Dni Młodzieży od Paryża do Panamy. Od 10. roku życia zmaga się z guzem mózgu, ale aktywnie działa w Kościele. Zajmuje się również sprzedażą książek religijnych. Wychodząc z kościoła możemy nabyć książkę i w ten sposób pomóc w jego dalszym kosztownym leczeniu.