Wniebowzięcia NMP – 15 VIII 2021r.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii, za przestrzeganie zasad wynikających z czasu epidemii: maseczki zasłaniające twarz i bezpieczny odstęp w kościele.

Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę: 8.00, 10.00, 12.00 i 21.00. Nasza parafialna Caritas przed każdą Mszą św. rozprowadza bukieciki ziół i kwiatów, które święcimy podczas Mszy św. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

Do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek mszy św. tzn. w niedzielę nie ma mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie mszy św. rannej o godz. 8.00. Spowiedź św. w okresie wakacyjnym jest tylko ok. 20 min przed mszą św.

Biuro Parafialne w tym tygodniu od poniedziałku 16 VIII do piątku 20 VIII będzie NIECZYNNE z powodu urlopu ks. proboszcza.

W minionym tygodniu odeszli od nas: śp. Stanisław Śmiech z ul. Żabikowskiej 58 /pogrzeb odbył się w minioną środę/ i śp. Andrzej Szkopiński z ul. Sikorskiego 31 /pogrzeb odbędzie się we wtorek 17 VIII: msza św. o godz. 12.00, a pogrzeb w Luboniu Żabikowie o godz. 13.00/. Dobry Jezu a nasz Panie ….

Dla młodzieży z byłej kl. 7 i 8, która uczestniczyła w minionym roku w przygotowaniu do bierzmowania, wszelkie informacje i terminy spotkań sierpniowych znajdują się na parafialnej stronie w zakładce „Bierzmowanie”.

Rodziców dzieci, które mają w 2022 r. przystąpić do 1 Komunii zapraszamy po mszy św. do zakrystii po odbiór karty zgłoszeniowej.

Prasa katolicka do nabycia w kaplicy Matki Bożej: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), dla dzieci „Mały Przewodnik” na wakacje (8,9 zł).

Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY na utrzymanie kościoła, na kwiaty i za wszelkie wyrazy życzliwości. W ostatnią niedzielę na KUL i szk. katolickie  zebraliśmy 640 zł. Ofiarodawcom dziękujemy.

Za tydzień w niedzielę dodatkowa składka gospodarcza przed kościołem na budowę Domu Parafialnego i upiększanie naszego kościoła. Wszystkim wspierającym modlitwą i ofiarą dziękujemy.

Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i proszę, aby nie zapomnieli o Panu Bogu /modlitwie i niedzielnej mszy św./.